Halı Lekelerine KEsin Çözüm

0

Halı Leke Çıkarma

Evinizdeki halıları temiz tutmak önemlidir. Özelilkle evinizide çocuklar veya evcil hayvanlarınız varsa, halı temizliği daha büyük önem taşır. Halılarınızı yıkatabilir ve silkeleyerek üzerindeki tozları alabilirsiniz. Ancak bu halınızın temiz olduğu anlamına gelmez. Size vereceğimiz tarif ile halınızın üzerindeki tüm kir ve lekeleri yok edebileceğiniz gibi, antibakteriyel ve hoş kokulu hale getirebilirsiniz. Kısaca halınızı yenileyebilirsiniz.

HAlı Lekesini NAsıl çıkar

Gerekli olan malzemeler:

Karbonat 2 su bardağı

1/2 su bardağı mısır nişastası

1/2 su bardağı mısır unu

4 defne yaprağı

1 yemek kaşığı tam karanfil

1 yemek kaşığı Boraks (isteğe bağlı)

Halı Lekesini Çıkarma Yöntemleri

Karıştırıcı

Tozu serpmek için bir elek

Yapılışı:

Bütün malzemeleri blendera koyun ve iyice karıştırın. Boraks, elektrik süpürgesinin çekim güçünü arttıracaktır. Bunun için temizleme sırasında boraks kullanırsanız, halınız daha temiz olacaktır. Karbonat, halınızı tazeleyecek ve kirleri yok edecek, Defne antibakteriyel özelliği ile güçlü bir temizlik sunarken, karanfil halı veya kilimlerinize hoş bir koku verecektir.
Karışımı hazırlayın ve bol miktarda halınızın üzerine serpin. Ve en az 2 saat üzerinde kalmasını sağlayın. Tabi en uygun olanı bir gece boyunca halınızın üzerinde kalmasıdır. Temizleme karışımını halınızın üzerinde tuttuktan sonra elektrik süpürgesiyle çekin. Halılarınızın ilk günkü gibi bakterisiz ve lekesiz olduğunu göreceksiniz

Yorum Yap