İngilizce Yeniyıl Kompozisyonu

0

İngilizce yeniyıl anlatımı, ingilizce yılbaşıyı anlatan kompozisyon örneğini sizlere bu yazımızda hazırladık.

NEW YEAR EVE (Yeniyıl Arifesi )

For me New Year is wonderful day. I spent it with my family. We cook and make many tasty things and eat it till the next day January 1st. And in New Year women watch TV because many good New Year programs and concerts are shown. And children and fathers prepare the fireworks and lit it in the street and watch other fireworks through the window.

And people usually do not sleep they watch tV and go to relative and friend’s houses and congratulate each other with New year wishes. And at 12 o’clock our president delivers New Year speech and tells about country’s achievement and success. And when the clock strike 12 o’clock midnight everyone raise their cup and each other Happy New Year. And my mother says how u spend the first day of new year so it will finish. If you start quarrel all year u will have quarrel. And every one try to spend the first day of new year with smile and joy. And In New year eve people try to get rid of some old things, clothes.

I wish I will be able to celebrate all the new year evenings in my life, with my family and friends.

TÜRKÇE TRANSLATE AÇIKLAMASI 

Benim için Yeni Yıl harika bir gün. Ben ailemle geçirdim. Biz pişirir ve çok lezzetli şeyler yaparız ve ertesi gün 1 Ocak’a kadar yiyebiliriz. Ve Yeni Yıl’da kadınlar TV izlemektedir çünkü birçok iyi Yılbaşı programı ve konser gösteriliyor. Çocuklar ve atalar havai fişekleri hazırlar ve sokakta yakarlar ve diğer havai fişekleri pencereden izlerler.

İngilizce
Ve insanlar genellikle tV’yi seyrettikleri uykuda kalmazlar ve akraba ve arkadaşlarının evlerine giderler ve birbirlerine Yeni Yıl dileklerini tebrik ederler. Ve saat 12’de başkanımız Yılbaşı konuşmasını yapar ve ülkenin başarısı ve başarısı hakkında bilgi verir. Ve saat 12: 00’de gece yarısı herkes bardağını ve birbirlerine Mutlu Yıllar Günü hediye ettiğinde. Ve annem yeni yılın ilk gününü nasıI harcadığını anlatır, böylece biter. Bütün sene tartışmaya başlarsanız, tartışırsınız. Ve her biri yeni yılın ilk gününü gülümsemeye ve sevinçle geçirmeye çalışıyor. Ve Yeni Yıl Arifesinde insanlar bazı eski şeylerden, giysilerden kurtulmaya çalışıyorlar.
Keşke ailem ve arkadaşlarımla
birlikte, tüm yeni yıl
akşamlarını kutlayabilmeyi 
diliyorum.

DİĞER YENİ YIL MESAJLARI

* Etkileyici yeni yıl mesajları *Yeni yıl mesajı ingilizce türkçe *Hareketli yeni yıl mesajları ,gif ,Resim  *Hareketli Yeni Yıl Gifleri  *2017 yeni yıl mesajları,yılbaşı mesajları *2017 yeni yıl HD Resimler  *Yılbaşı mesajları En güzelleri *Yılbaşı Kartı Nasıl Yapılır   *2017 İngilizce Yeni Yıl Resimleri (happy birthday )  *Yılbaşı Mesajları 2017 *Sevgiliye Yeni Yıl Mesajları Resimleri * 2017 komik Yıl başı Mesajları Resimleri

Yorum Yap