30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

10 Nisan 2020 0 Yazar:

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır, Bir ayda karın kası yapma, Bir ayda nasıl karın kası yapılır, Karın kası nasıl yapılır, kısa sürede karın kası yapma, Aletsiz karın kası hareketleri nelerdir, Aletsiz karın kası yapma hareketleri, Evde Karın Kası Hareketleri Nelerdir, evde karın kası hareketleri, evde karın kası hareketleri nelerdir, kolay karın kası hareketleri, kolay karın kası hareketleri nelerdir, etkileyici karın kası hareketleri, etkileyici karın kası hareketleri nelerdir, faydalı karın kası hareketleri, faydalı karın kası hareketleri nelerdir, karın kası nasıl yapılır, sıfırdan başlayarak karan kası yapmak, aletsiz karın kası yapmak,

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness karın kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Karın Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Barbel Rollout: Diğer rollout hareketlerine kıyasla barbell rollout’u uygulamanızı tavsiye ederiz. Karın kaslarınızı oldukça iyi bir şekilde çalıştırır ve alt sırtınızı harekete dâhil etmeden merkez bölgenizi çalıştırır. Hareketi uygularken ayaklarınızı yukarda tutmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde hareketi daha verimli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Weighted Hanning Leg Raise: Weighted hanging leg raise, geleneksel hanging leg raise egzersizinin daha ileri bir versiyonudur. Kanat kaslarınızı, merkez bölgenizi, kalça fleksörlerinizi, biceps kaslarınızı ve sırtınızdaki küçük kasları çalıştırır. Bu harekete başlamadan önce hanging straight leg raise egzersizinde deneyim kazanmalısınız. Harekete başladığınızda tekrar sayınızı düşük tutun. Başlangıçta ayaklarınızda düşük ağırlıkta bir dambıl olsun ve 8 tekrardan 3 set uygulayın. İlerledikçe de ağırlığınızı arttırabilirsiniz.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Side Plank Row: Side plank row oblik gibi merkez bölgenizi yanlardan destekleyen kaslarınızı çalıştırmak için iyidir.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Landmine Anti Rotation: Landmine anti-rotation karın kaslarınızı geliştirmek için harika bir egzersizdir. Eğer bir landmine takımınız yoksa bunun yerine bir barı spor salonundaki bir köşeye sıkıştırabilirsiniz. Hareketi uygularken kalçalarınızı oynatmamalısınız. Hareketi uygularken kollarınız dışında bedeninizi oynatmamalısınız. Daha çok karın kasını harekete geçirmek için karın kaslarınızı sıkın ve hareketin sonunda gevşeyin.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Ağırlıklı Mekik: Dizlerinizin bükülü olduğu versiyon yerine straight-leg situp (ayaklarınızın düz olduğu) hareketini tavsiye ediyoruz çünkü sırtınıza daha az baskı binecek ve karın bölgenizi daha iyi bir şekilde çalıştırıp kalça fleksörlerinizi devreden çıkartacaksınız. Çok hızlı hareket etmemelisiniz ve hareket anında karın kaslarınızı kullanmalısınız.

30 Günde Karın Kası Nasıl Yapılır ?

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •