650TL Kreş Parası Şartları Neler ? Hangi illerde Geçerli , Çocuk kaç yaşına kadar geçerli ?

0
132

Çalışan annehe 650tl kreş yardımı başvurusu başladı peki şartları nedir ,hangi illerde geçerli,çocuğu kreşe vermek şartmı ,kreş yardımı almak için kaç yaş geçerli , 650tl kreş yardımı çocugu anne baksa geçerlimi bu soruların cevabı yazımızda.

Kreş yardımı hangi illerde geçerli

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan annelere önemli bir müjde verdi. Artık çalışan anneler, çocukları için kreş yardımı alabilecek. Kreş yardımı çocuk başına 650 TL olacak. Desteğe başvurular bugün başlıyor. Destek en fazla 24 ay sürecek. Desteğin kapsadığı iller ise Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Elazığ, Malatya ve İstanbul olarak belirlendi. Bu illerde çalışan ve çocuklarını kreşe gönderen anneler, kreş yardımına başvuruda bulunabilecek.

Kreş yardımı yapılacak iller hangileri

KREŞ YARDIMINDAN FAYDALANACAK İLLER:

Proje; Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde uygulanacaktır. Projenin uygulanacağı illerde, ön kayıtlarını yaptıran toplam aylık ortalama 10.250 anneye mali destek sağlanacaktır.

İstanbul’da 3250 anne, Ankara’da 1500 anne, İzmir’de 1500 anne, Antalya’da 1500 anne, Bursa’da 1250 anne, Malatya’da 750 anne, Elazığ’da 500 anne bu projeden faydalanabilecektir.

Kreş yardımı başvuru internet adresi :

Projeye Ön Kayıtlar 15 Ekim 2019 Salı Günü Saat 14:00’te başladı. Başvurular ise İnternet Üzerinden ( www.sgkkurumsalcocukbakimi.org) E-Devlet Şifresi ile Yapılabilecek

Çalışan annelere büyük bir destek geliyor. Müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Piyasada çalışan kadın sayısını artırmaya teşvik amacıyla “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında çalışan annelere 650 TL kreş yardımı yapılacak. Proje kapsamında belirtilen illerde çalışan anneler bu yardıma başvurabilecek.

Çalışan Anneye Kreş Yardımı
Gerçekleştirilen proje kapsamında her çalışan anneye 100 euro, yani 650 TL kadar kreş yardımı yapılacak. Söz konusu yardım en faz 24 ay sürecek. Başvurular bugün başladı.

Proje Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’yla Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından ortak bir çalışma çerçevesinde yürütülüyor. Belirtilen illerde çocuklarını kreşe gönderen ve aynı zamanda çalışan annelere 100 euro’luk bir maddi destek sağlanacak. Çocukların 0-60 ay arasında olması gerekiyor. Ayrıca projeden 4/a’lı anneler yararlanabilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here