Ana SayfaEĞİTİMAç Ne Yemez Tok Ne Demez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Aç Ne Yemez Tok Ne Demez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon örnekleri, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon, 2021 aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon örnekleri, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kısa kompozisyonlar, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon ödevleri, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Aç ne yemez tok ne demez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, aç ne yemez tok ne demez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Aç Ne Yemez Tok Ne Demez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Aç Ne Yemez Tok Ne Demez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Açlık hayattaki en zor durumlardan biridir. Her insan birçok zorlukla başa çıkabilmekteyken açlık çoğu zaman insanı çaresiz bırakmaktadır. Açlık üzerine söylenmiş onlarca söz vardır ki hiçbiri yanlış değildir. Bir insanın tok olması ise bir mükafattır. Açken kendimizi düşündüğümüzde sanki bu duygu hiç geçmeyecekmiş hissene kapılırız. Bu durum insanın içindeki korkudur. Açlık en önemli korkulardan biridir. Bu yüzden aç bir kişiye herhangi bir yemek verildiğinde tereddütsüz kabul eder. Onun içindeki tek düşünce açlık hisseni gidermektir. Başka bir yolu olmadığını bilir.

Aç ne yemez ki. Tabi ki her şeyi yer. Fakat tok olan için durum pek böyle değildir. Tok için durum aslında böyle değildir. Nasıl ki aç bir insan hiç doymayacağı ve bu halinin hep böyle süreceği hissene kapılıyorsa, tok insan da hiç acıkmayacakmış gibi düşünmektedir. Paralel olarak nasıl aç insan her şeyi koşulsuz kabul ediyorsa tok insan da her şeye bir mana bulabilmektedir. Çünkü açlık bir dürtüdür ve insanı tetikler. Tokluk bir rahatlık durumudur. Rahat, sorunu veya bir şeye muhtaçlığı olmayan kişiler her zaman karşısına gelen şeylere bir söz söyleme hakkını kendinde bulur. İhtiyacı yoktur. Bu yüzden karşısına gelen şeyleri beğenmez ve daha iyilerini isteyebilir.

Aç Ne Yemez Tok Ne Demez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar