Anasayfa » EĞİTİM » Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon örnekleri, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon, 2021 aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon örnekleri, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kısa kompozisyonlar, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon ödevleri, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, aç tavuk kendini buğday ambarında görür ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Aç veya yoksul olan kimse, sürekli yemek veya zenginliğin hayalini kurar. Eline başka bir şey geçmediği için hayalleri ile yetinmek zorunda kalır. Uzun süre açlık çeken kişi, olmayanı varmış gibi görür. Çölde susamış adamın, sanki önünde su varmış gibi görmesi gibi. İnsan bu dünyada her şeye sahip olamaz.

Sahip olduklarını kullanır; ama olamadıklarının sadece hayalini kurmakla yetinir. Kişinin neye en çok ihtiyacı varsa, en çok onu hayal eder. Örneğin aşık kişi, sürekli sevdiğini, aç kişi çeşit çeşit yemekleri, yoksul kişi zenginliği, kel kişi sırma saçları, kör kişi görmeyi hayal eder ve bunlarla bir nebze de olsa mutlu olur.

Sahip olunmayan şey çok baskınsa ve uzun süreli ise kişi hayalin de ötesine gider ve halisünasyon görmeye başlar, Olmayanı varmış gibi görür. İnsanlar elbette sahip olmak istedikleri için çaba göstermeli emek vermelidir. Ancak her şeye rağmen bazen elimizde olmayan sebeplerle bir şeyleri elde edemeyiz. Bu durumlarda, hayaliyle de mutlu olmayı bilmeli, hayata şükretmeliyiz.

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Kimi kişiler, amaçlarına; alın teri, göz nuru dökerek ulaşmak yerine; yaşamın zorluklarından ka­çıp hayal kurmakla yetinirler. İnsan bu dünyada her şeye sahip olamaz. Sahip olduklarını kullanır; ama olamadıklarının sadece hayalini kurmakla yetinir.

Oysa çalışıp çabalamadan hiçbir amaca ulaşmamız mümkün değildir. Hem bir emeğin karşılığı olduğu için, hem de insana çalışma zevkim verdiği için Atalarımız fakirlerin zenginler gibi düşünerek onların hayali kurmalarından, aç tavuk kendisini buğday ambarında görür demişlerdir. Ancak her şeye rağmen bazen elimizde olmayan sebeplerle bir şeyleri elde edemeyiz.

Bu durumlarda, hayaliyle de mutlu olmayı bilmeli, hayata şükretmeliyiz. Onun için bir kazanım kazanç elde etmek istiyorsak, en basitinden en güzel yemekleri yemek yemek istiyorsak çalışmak, uğraşmak gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Görür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın