Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Adirondack Sandalye Yapım Aşaması

3

Sizlere Adirondack sandalye Nasıl yapılır bu yazımızda aşama aşama resimlerle ile birlikte anlatacağız.

Adirondack Sandalye Nasıl Yapılır! Bir hafta sonu bu rahat DIY Ahşap Adirondack Sandalye olun! Aşağıdakileri içeren inşaat planlarını nasıl elde edeceğinize bakınız: Ahşabı izlemek için tüm sandalye parçalarının yazdırılabilir kağıdı şablonu bunu kesmeyi çok kolaylaştırdı !! Ayrıca sandalyenin 3B şemasını, adım adım talimatlarını, malzeme listesini ve boya rengini içerir!

Ailem ve ben arka bahçemizde dinlenmeyi seviyoruz! Takılmanın en iyi yolu, rahat bir Adirondack sandalyesinde rahatlamaktır.

Bu yeni başlayanlar veya deneyimli bir DIY’er için mükemmel bir proje – sadece bir haftasonunda bir veya daha fazlasını yapabilirsiniz!

Geniş kollarıyla bir kahfe ve açılı arkada oturmak için mükemmel olan bu sandalyeler, arka bahçenizde veya güvertede biraz dinlenmek ve rahatlamak için mükemmeldir!

60 -1 1/2 ″ güverte vidaları

Marangoz kalem

2 – 12 ′ x 6 ″ x 1 ′ beyaz çam – (iki kolu, iki bacak kaidesini / kızağı, üst ve alt sırt desteklerini ve eşleşen kavisli oturma yeri)

3 – 12 ′ x 4 ″ x 1 ″ beyaz çam – (dört bacağı kesilmiş, kol destek parçalarını, arka çıtaları ve ön biçimli olanlar dahil kalan oturma çıtalarını kesin)

Ahşap astar boya

Dış yarı parlak beyaz boya (veya istediğiniz boya rengini kullanın)

1. Güvenlik ekipmanını kullanarak tüm parçaları tahtadan kesin.

2. Masa testeresindeki her düz parçayı ve kavisli parçaları testere ile keseriz, tüm kenarları ve kenarları zımparalar.

(Bir sandalyenin üzerindeki kollar yönlendirilir, fakat zaman kazanmak için ikinci sandalyenin bu adımını atladık ve şimdi ‘Onun ve Onun’ sandalyeleri var!

3. Tüm parçaları düzenleyin:

Sonra tüm parçaları yeni vidalarla birlikte vidaladık ve her bir sandalyeye monte ettik.

(Faydalı İpucu: Çapından biraz daha küçük bir matkap ucu olan ön delme deliklerini öneriyoruz. Bu, vidalar büküldüğünde ahşabın yarılma şansını azaltır.)

Son adım için her sandalyeye bir kat ahşap astar ve iki kat dış cephe lateks beyaz boya uyguladık, katlar arasına 220 derecelik zımpara kağıdı ile hafifçe zımparalayın.

Tek tek parçaları montajdan önce veya sonra boyayabilirsiniz… sandalyelerin montajından sonra boyamayı seçtik.

Adirondack ya da Muskoka sandalyesi olarak da anılan bu ahşap sandalye adını Kanada’nın Toronto şehri yakınlarındaki Muskoka kasabasından alıyor. Adirondack ise bu bölgede yer alan bir dağ sırası. Sandalyenin doğuş hikayesi ise oldukça ilginç. Adirondack sandalye ilk olarak 1903 yılında New Yorklu biri olan Thomas Lee tarafından tasarlanmış. Kanada’ya tatile gittiği vakitlerde kafasında çoktan beri kurguladığı bu tasarımı oradaki yerel bir marangozdan yapmasını rica etmiş. Tek istediği balkonu için konforlu bir sandalyeye sahip olabilmekmiş. Lee bu işi özellikle kışlık gelire ihtiyaç duyan ve aynı zamanda marangoz bir dostu olan Harry Bunnel’dan rica etmiş. Bunnel tasarımı görür görmez bu civardaki tatil beldelerine iyi satış yapabileceğini düşünüp tasarımın patentini almış. Orijinal Adirondack sandalyeler tam 11 parçalık ahşap levhalarla yapılıyor. Düz bir sırt kısmı ve hafif kalkık olan kol kısımları bu sandalyeye karakterini veriyor.

Adirondack sandalyeler aynı zamanda boyanabilir olduklarından zaman zaman renklerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Adirondack sandalyelerin kol kısımları düz ve geniş olduğundan bahçe ya da plajda üzerine rahatlıkla içecek bırakılabiliyor.

Paylaş:

3 yorum

  1. Sibel isik on

    Merhaba çoktandır eşim ve benim için adirondack arıyordum. Sizin siteye denk geldim. Bizim böyle becerilerimiz yok.Acaba başkaları içinde yapmayı dusunurmusunuz???

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap