Anasayfa » EĞİTİM » Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon, ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon, 2021 ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kısa kompozisyonlar, ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon ödevleri, ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ağaç yaprağıyla gürler ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ağaç yaprağıyla gürler  ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanın eşi, dostu, akrabası, seveni olmadan yaşaması, mutlu olması çok zordur. Yalnızlık, insanların kaldıramayacağı kadar ağır bir yüktür. Bu nedenledir ki yalnızlık Allah’a mahsustur, derler.
Bir insan, sevdiği ve sevildiği kişilerin varlığı ile mutlu olur, hayata tutunur.

Çevresinden destek alan kişi daha güçlü, daha başarılı olur. Onların varlığı, insana güç vermek için yeterlidir. Biz insanların iyi günleri de olur, kötü günleri de. Kötü günlerimizde sevenlerimiz, akrabalarımız, eşimiz, dostumuz en büyük yardımcılarımızı ve destekçilerimizdir. Bu nedenle kişinin çevresi ne kadar geniş olursa, sevenleri ne kadar fazla olursa, zorlukların üstesinden gelmesi de o denli kolay olur. Ancak kötü gününde destekçisi olmayan, deyim yerinde ise yaprağı bulunmayan kişiler güçsüzdürler ve daha güçsüz hale gelirler.
Bir anne ya da baba çocukları ile mutlu olur. Hayata bambaşka bir gözle bakar. Hele de bu çocuklar annesine, babasına hayırlı evlatlar ise, doğruyu yol bilmişlerse anne-babanın mutluluğu kat kat artar.

Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bir ağaç etrafında yaprak olmayınca ne kadar dar ve eksik gözükmektedir. Bunu en iyi sonbahar ayında farkederiz. Bununla birlikte bir ağacın yaz mevsiminde ya da ilkbahar mevsiminde ne kadar gür ve kadar ihtişamlı olduğunu farkedebilmekteyiz.

Bundan kaynaklı olarak da ağacın yaprakları sayesinde gür olduğunu bunun sayesinde gürlediğini anlatırız. Peki bunun benzetme seklinde nasıl değerlendirilmesi gerektiğine gelecek olursak. Bu benzetmeler sayesinde bir insanın etrafında ne kadar çok insan ya da ne kadar yandaşı olursa o kadar söz hakimiyeti ve koruyuculuğu otoriterliğinde o kadar bulunur. Bunu unutmayalım ki bulundurulmasında özgüveninin artırılmasını sağlar.

İnsan tek başına yaşayan bir varlık değildir. Gerek sosyal gerekse iş hayatında insan diğer bireylerle etkileşim halindedir ve birçok yakını bulunmaktadır. Bu nedenle kişi başarılarını da başarısızlıklarını da, sevinçlerini de hüzünlerini de yakınları ile paylaşır. Kişi bir sevinç yaşadığında çevresindekiler ve onu sevenler onunla birlikte bu mutluluğu yaşar. Bu başarıda büyük ihtimalle onu destekleyen insanların da payı vardır. İnsan yalnız bir varlık değildir ailesi, arkadaşları ve dostları ile birçok iş başarır. Bu nedenle kişi yakınındaki kişiler ile adeta bir bütündür. Ağaç nasıl yaprakları ile birlikte büyür ve koca bir gövdeye sahip olursa insan da yakınları ile birlikte bir varlık ve anlam kazanır.

Ağaç Yaprağıyla Gürler İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın