Anasayfa » EĞİTİM » Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon, ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon, 2021 ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon örnekleri, ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kısa kompozisyonlar, beceri ile ilgili kompozisyon ödevleri, ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Duvak, bir gelinin en önemli süsü ve gelinliğin tamamlayıcısıdır. Duvaksız bir gelin, güzelliğinden çok şey yitirir. Aynen bu şekilde ağaçsız, ormansız bir memleket de güzelliğinden çok şey yitirir.

Ormanlar sadece oksijen kaynağı veya kağıt içim ham madde kaynağı değildir. Onlar aynı zamanda bir memleketin süsüdür. Bilindiği gibi özellikle yaz aylarında herkes Karadeniz Bölgesi’ne akın eder. Bunun neredeyse tek sebebi ağaçları, ormanları ve yeşilliğidir. Karadeniz’in ormanlarına doyum olmaz. Her bir yeri cennetten bir manzara gibidir adeta.

Ormanlar bu kadar değerli iken onlara zarar vermek akılsızlık ve vicdansızlıktır. Ormanlar kimsenin şahsi mülkü değildir. Ülkemizde yaşayan her vatandaş onlardan eşit derecede yararlanmaktadır. Herkesin hakkı olan bir şeye zarar vermek ise kul hakkı yemek demektir. Ormanlarımızı koruyalım ve fidan dikmeye devam edelim. Aksi takdirde çoraklaşan bir ülke ile karşı karşıya kalacağız.

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Dünyamızın oksijen kaynakları olan ağaçlar endüstriyel alanda da kullanılmakta ve geniş şekilde insanlara hizmet etmektedirler. Bunun yanında ağaçlar çevremizi güzelleştiren varlıklardır. Doğada yaşayan birçok canlı da ağaçlar sayesinde yaşama alanı bulmuş olur. Dünyamız için ağaçlar oldukça önemlidir.

İnsanlara ve diğer canlılara bu kadar faydası olan ağaçların her yıl binlercesi katledilmektedir. Ağaçların kesilmesi doğaya ve bizlere zarar verir. Ağaç katli son bulmadığı sürece dünyada canlı hayatı tehlike altında olacaktır. Ağaçları kesmek yerine çevreyi daha çok ağaçlandırma yoluna gidilmeli ve doğa geri kazanılmalıdır. Sanayi alanında kullanılması gereken ağaçlar için yine bu alanda kullanılacak ağaçlar dikilmelidir. Duvağı olmayan bir gelin nasıl eksik olursa ağaçsız bir dünya da o şekilde eksik olur. Ağaçlar dünyamız için bu derece önemlidir.

Doğamızın alternatifi olmayan bu varlıklarını korumalı ve onları kesmemeliyiz. İnsanlar da ağaçlar ve doğanın korunması konusunda bilinçlendirilerek eğitilmelidir. Sanayi kuruluşları da devlet yoluyla denetlenmeli, ağaç katline caydırıcı önlemler alınmalıdır. Ağaçsız bir dünyanın çöle dönüşeceği ve canlı yaşamını mümkün kılmayacağı unutulmamalıdır.

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın