Ana Sayfa KİM KİMDİR Ahmet Yenilmez Kimdir?

Ahmet Yenilmez Kimdir?

Author

Date

Category

Ahmet Yenilmez kimdir, Ahmet Yenilmez, Ahmet Yenilmez Biyografisi, Ahmet Yenilmez hakkında kısa bilgiler, Ahmet Yenilmez yaşı kaç, Ahmet Yenilmez ne zaman doğdu, Ahmet Yenilmez boyu kaç, Ahmet Yenilmez hakkında merak edilenler, Ahmet Yenilmez çocuğu var mı, Ahmet Yenilmez hakkında kısa notlar, Ahmet Yenilmez hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Ahmet Yenilmez hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Ahmet Yenilmez, 20 Aralık 1966 tarihinde Ordu’da dünyaya geldi. İlkokulu köyde, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İlk olarak 1978 yılında Ordu Belediyesine ait Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde tiyatroya başladı.

Ahmet Yenilmez Kaç Yaşında?

Ahmet Yenilmez Kimdir?

Ahmet Yenilmez, 20 Aralık 1966 tarihinde Ordu’da dünyaya geldi. İlkokulu köyde, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Tiyatroya olan ilgisi üniversite yıllarına dayanmaktadır. İlk olarak 1978 yılında Ordu Belediyesine ait Karadeniz Tiyatrosu Deneme Sahnesinde tiyatroya başladı.

1983 yılında düzenlenen Karadeniz Bölgesi Tiyatro Festivalinde Cevat Fehmi Başkut’un “Ölen Hangisi” adlı oyununda gösterdiği performansla “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.
Çalışmalarına devam ederken, 1985 yılında, daha sonra Hasret Sahnesi bünyesine girecek olan, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Kolu’nu kurdu. 1998 yılında da Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nu kurdu. 1987 yılında profesyonel tiyatrocu olarak “Yusuf Yüzlüler” adlı oyunu yönetip oynadı.

1992’de “Bir Ben Vardır Bende Benden İçeri” adlı oyunu, 1996’da “Medeniyetinizden İstifa Ediyorum” adlı oyunu yönetip oynadı. 1999’da kendi yazıp oynadığı “Milenyum Eşiğinde Türkiye” isimli tek kişilik oyunu sahneledi.

1996 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi Genel Sanat Yönetmen Yardımcılığı, 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu Müdürlüğü görevlerini yürüttü.
1998 yılında unutulmaz diziler arasına girecek olan “Deli Yürek” adlı dizi yayın hayatına başladı. Bu dizide “Sabri” tiplemesiyle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Daha sonra dönem dizilerinin ardı geldi. Deli Yürek’ten sonra “Ekmek Teknesi, Aynalı Tahir, Acı Hayat” gibi döneme damgasını vurmuş dizilerde rol aldı.
2003 yılından beri hayran kitlesinin karşısında olan “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizinin 2015 yılı itibariyle kadrosuna katıldı.

Ahmet Yenilmez Aslen Nereli?

Ahmet Yenilmez, 20 Aralık 1966 tarihinde Ordu’da dünyaya geldi. İlkokulu köyde, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Ahmet Yenilmez Hangi Partili?

Ahmet Yenilmez’in koyu ülkücü olunduğu bilinmektedir. Bir magazin programında ben artık ülkücü değilim demesi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Ahmet Yenilmez’in Filmleri ve Dizileri

2011 – Korkma (TV Filmi)
2008 – Dur Yolcu (TV Dizisi)
2007 – Kınalı Kuzular: Üç Kardeş (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Son Nefes (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Reşit Paşa vapuru (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Mustafa Kemal (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Mehmet Akif Ersoy (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Hasan Ethem (TV Filmi)
2007 – Kınalı Kuzular: Beni Sizlerden Ayırmayın(TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Üçpınar’lı Ali (TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Nişanlıya verilen söz (TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Kınalı Hasan (TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Ezine’li Yahya Çavuş (TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Bir Tutam Saç (TV Filmi)
2006 – Kınalı Kuzular: Bedeli Çanakkale’de Ödendi (TV Filmi)

Önceki İçerikCüneyt Arkın Kimdir?
Sonraki İçerikEmin Gürsoy Kimdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Tarih ile ilgili Anlamlı Sözler- Türk Tarihi Sözleri

Adını tarihe yazdiranlara sözler,   Tarihe damga vuran sözler, Tarih ile ilgili Güzel Sözler, Türk Tarihiile ilgili sözler,güzel tarihi sözler ,Tarih ile ilgili II. abdülhamit...

Samsung galaxy A30 Çekim Gücü Sorunu ve Çözümleri

Samsung Telofonun çekim gücü proplemleri ce çözümü, telofon sinyal kalitesi sorunu ve Çözümü, samsung sebeke sorunları ve Çözümleri, a31 cekim gücüProplemi ve Çözümü, telofonum...

Samsung note 10 one ui 3.0 beta Yükledim

Samsung galaxy note 10 one ui 3.0 beta yı Telofonuma yükledim. Ekran resimlerini sizlere Paylaşıyorum Telofonuna  yüklemek isteyen olursa yapması gerekenleri buraya yazıyorum. Samsung note...

Samsung Galax A21s Notlar Nasıl Eşitlenir?

Samsung Galax A21s Notları Eşitleme, Samsung Galax A21s Notları Eşitleme nasıl yapılır, Samsung Galax A21s Notları Eşitleme yedek alma Soru ceyda Samsung Galaxy A21s Telofon notlarımı...

Bordo bulamaca ilacı Ağaçlara etkisi nedir ,Nasıl Keşfedilmiştir?

BORDO BULAMACI (GÖZTAŞI) VE İLGİNÇ KEŞİF HİKAYESİ. Bordo bulamacı diğer adıyla Göztaşı, iyi tarım, organik tarım, konvansiyonel tarım gibi üretim çeşitlerinde kulllanılan bir...