Akciğerde Su Toplaması Vücutta Nasıl Görünür ?

Akciğerde Su Toplaması Vücutta Nasıl Görünür ?

23 Mart 2020 0 Yazar:

Akciğerde Su Toplaması, Akciğerde Su Toplaması nedir, Akciğerde Su Toplaması hakkında bilgiler, Akciğerde Su Toplaması özellikleri, Akciğerde Su Toplaması belirtileri, Akciğerde Su Toplaması nedenleri, Akciğerde Su Toplaması tedavisi, Akciğerde Su Toplaması vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Akciğerde Su Toplaması hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Akciğerde Su Toplaması hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Akciğerde Su Toplaması Nedir ? Akciğerde Su Toplaması nedenleri nelerdir ?, Akciğerde Su Toplaması belirtileri nelerdir ? Akciğerde Su Toplaması tedavisi nedir ? Göğüste Su Toplanması vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Akciğerde Su Toplanması

Akciğerde Su Toplaması Nedir ?

Akciğerrde su toplanması yani plörezi, solunumla kötüleşen keskin bir göğüs boşluğu ağrısı ile karakterize göğüs ağrısıyla karakterize bir durumdur. Plörezi, plörit olarak da bilinen durum akciğerlerin etrafındaki iltihaplanmalardan (plevra) kaynaklanır. İki plevra tabakası vardır: biri ciğerleri örter (viseral plevra denir) ve diğeri göğsün iç duvarını örter (pariyetal plevra). Bu iki tabaka plevral sıvı ile doludur. Plörezi sıklıkla iki plevra tabakası arasındaki alanda fazladan sıvı birikimi ile ilişkilidir. Bu sıvıya plevral efüzyon denir. Akciğerin ağrı lifleri plevrada bulunur. Bu doku iltihaplandığı zaman, göğüste nefes alma ile kötüleşen keskin bir ağrı ile sonuçlanır. Diğer plörezi semptomları öksürüğü, göğüs hassasiyetini ve nefes darlığını içerebilir.

Akciğerde Su Toplaması Vücutta Nasıl Görünür ?

Akciğerde Su Toplanması

Akciğerde Su Toplanması

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •