Ana SayfaEĞİTİMAkıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon örnekleri, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon, 2021 akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon örnekleri, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kısa kompozisyonlar, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon ödevleri, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, akıl  yaşta değil baştadır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanlarımızın en büyük sorunu belki de basmakalıplaşmanın kolaycılığına tutsak olmakGiderek hayatımıza yayılan ve bizi yaratıcılıktan uzaklaştırıp önceden yapılmışın gölgesine esir eden bir olgu bu Büyük bir olasılıkla bu sorunun çözümü de genç beyinlerden yükselecektir Ne kadar ironiktir ki bu durumu en iyi anlatan söz de yine basmakalıp bir deyiştedir; “ Akıl yaşta değil baştadır ”

Bana göre aklın ölçütü kimsenin düşünmediğini düşünmek, denenmeyeni deneyerek sonuçta özgün ve yaratıcı olmak “ Akıl yaşta değil baştadır ” sözünün doğruluğu tartışılmayacak kadar su götürmez bir gerçektir Öyle ki Fatih Sultan Mehmet değil midir henüz on yedi yaşında o ana kadar düşünülmeyeni düşünen ve kimsenin yapamadığını yapıp olağanüstü bir planlamayla İstanbul’ u bize kazandıran?

Genç beyinler doğru yönlendirilen bilinçli bir eğitimle bizi basmakalıp hayatımızdan uzaklaştıracaktır Bu sayede belki de ileri uygarlık seviyesine ulaşacağız Genç fikirlerle yaratıcı düşünceler sonucunda kimsenin yapamadığını yapmak, bizi ileri ve önde gelen kılacaktır

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Akıl, Allah tarafından insanlara ihsan edilen en güzel nimetlerden biridir. Tüm yaşamımız akıl sayesinde şekillenir. Güzel bir hayat sürmemiz de sıkıntılı bir hayat sürmemiz de akıl ile olur. Akıl hem çevresel faktörlerden hem de genetik faktörlerden etkilenir. Ancak şu bir gerçektir ki Allah’ın verdiği aklı geliştirmek, çok okumaktan, çok öğrenmekten geçer.

İnsanlar yaşadıkça çeşitli tecrübeler yaşayıp hayatı daha iyi öğrenebilirler. Ancak çok yaşamış olmak, daha fazla şey bilmek anlamına gelmez. Yaşı küçük olup da daha fazla okumuş öğrenmiş biri, yaşlı birinden daha fazla şey öğrenmiş olabilir. Örneğin kendini geliştirmiş bir üniversite mezunu dedesinden kat kat fazla bilgi sahibi olabilir. Hayat sadece yaşanmışlıkla öğrenilmez. Artık bilgiye çok kolay yollardan ulaşılabilmektedir. Okuryazar olmayan birisi az bilgiyi öğrenmek için çok zamana ihtiyaç duyar; fakat okuryazar olan biri, yaşlı bir adamın birkaç senede öğrenebileceği bilgiyi, bir tek kitabı okuyarak öğrenebilir. İnsanları sadece bulundukları yaşa göre değerlendirmek, küçük yaştaki insanları bilgisiz veya tecrübesiz kabul etmek doğru değildir. Küçük yaşta öyle insanlar vardır ki kendisinden çok daha yaşlı kimselere göre çok daha fazla şey bilirler.

Akıl yaşta değil baştadır atasözünü hayatımıza da yansıtmalı, çevremizdeki insanlara o şekilde yaklaşmalıyız. Örneğin bir öğretmen gerektiğinde öğrencilerine danışmalı veya bir baba bir iş için karar verirken çocuklarının da düşüncesin almalıdır. Çocuğun babadan daha az akıllı olduğunu kimse söyleyemez.

Akıl Yaşta Değil Baştadır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar