Albüminüri Hastalığı Hakkında Bilgiler

Albüminüri Hastalığı Hakkında Bilgiler

5 Şubat 2020 0 Yazar:

Albüminüri Hastalığı, Albüminüri Hastalığı nedir, Albüminüri Hastalığı hakkında bilgiler, Albüminüri Hastalığı özellikleri, Albüminüri Hastalığı belirtileri, Albüminüri Hastalığı nedenleri, Albüminüri Hastalığı ölümcül mü

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Albüminüri hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Albüminüri hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Albüminüri Nedir ?Albüminüri nedenleri nelerdir ?,Albüminüri belirtileri nelerdir ?, Albüminüri tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Albumüniri Hastalığı

Albüminüri Hastalığı Nedir

Albumin, normalde kanda bulunan bir protein türüdür. Vücudun her zaman proteine ihtiyacı vardır. Protein, kas yapısına, doku tamirine ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olan önemli bir besin maddesidir.

Albüminüri Hastalığı Hakkında Bilgiler

Albumin, normalde kanda bulunan bir protein türüdür. Vücudun her zaman proteine ihtiyacı vardır. Protein, kas yapısına, doku tamirine ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olan önemli bir besin maddesidir. Fakat proteinin kanda bulunması gereklidir, idrarda değil. İdrarda albümin (protein) olduğunda, buna “albüminüri” veya “proteinüri” denir. Sağlıklı bir böbrek, albüminin kandan idrara geçmesine izin vermez. Hasarlı bir böbrek, bazı albüminin idrara geçmesine izin verir.

Albüminüri Hastalığı Nedenleri Nedir ?

Böbrek sorunları, aşırı yorgunluk, bazı kimyasal ilaçların kullanımı, idrar yolu enfeksiyonları, anemik vakalar, zehirlenme durumları ve sistit gibi rahatsızlıklar sonucu albüminüri ortaya çıkmaktadır.

Albumüniri Hastalığı

Albüminüri Hastalığı Belirtileri Nedir ?

Belirtiler, böbrekler çok zarar gördüklerinde ve idrarda protein seviyeleri yüksek olduğunda farkedilebilir hale gelecektir. Bu durumda da belirtiler, ayak bileklerinin, ellerin, karın veya yüzün şişmesi şeklinde ortaya çıkabilir.

Albumüniri Hastalığı

Albüminüri Hastalığı Tedavisi Nedir ?

Albüminüri diğer adıyla proteinüri vakaları genellikler tehlikeli bir durum değildir. Ancak önemli bir böbrek rahatsızlığı sonucu bu vaka ile karşılaşılmışsa cerrahi bir müdahale gerekebilir. Albüminüri (proteinüri) rahatsızlığının nedenin diğer hafif vakalar ise düzgün bir beslenme şekli ile tedav edilebilmektedir. Haşlanmış patates ve süt gibi böbreği zorlamayacak hafif gıdalar mutlaka tüketilmelidir. Kafein, tuz, turşu, biber ve baharat çeşitlerinlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Albümin rahatlığı geçiren bireyler doktor tarafından önerilen besinleri ve ilaç tedavisini uldıktan sonra idrardaki değerler normale dönecektir.

Kullanıcılar Bu Konu Başlıklarını’da Okudu

Akrep Sokması Hakkında Bilgiler

Akut Böbrek İltihabı Hakkında Bilgiler

Amipli Dizanteri Hakkında Bilgiler

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •