Aleyna Çakır Kimdir?

Aleyna Çakır Kimdir?

18 Eylül 2020 0 Yazar:

Aleyna Çakır kimdir, Aleyna Çakır nereli, Aleyna Çakır Biyografisi, Aleyna Çakır hangi dini benimser, Aleyna Çakır hakkında kısa bilgiler, Aleyna Çakır yaşı kaç, Aleyna Çakır ne zaman doğdu, Aleyna Çakır boyu kaç, Aleyna Çakır göz rengi nedir, Aleyna Çakır, Aleyna Çakır hakkında merak edilenler, Aleyna Çakır çocuğu var mı, Aleyna Çakır hakkında notlar, Aleyna Çakır hakkında kısa notlar, Aleyna Çakır hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Aleyna Çakır hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Aleyna Çakır Nereli?

Aleyna Çakır Kimdir?

1999 doğumlu Aleyna Çakır adını kullanan Sema Esen Keçiören İlçesi Yükseltepe Mahallesinde yaşayan 21 yaşındaki bir genç kızdır. Takma isim kullandığı bilinen Aleyna Çakır’ın asıl ismi Sema Esen’dir. Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen, Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evinde, geçen çarşamba gecesi bornoz kuşağıyla kendini tavana asarak intihar etmiş şekilde ölü bulundu. Aleyna Çakır’ı cansız bedenini bulan arkadaşı Ümit U.’nun 17 Nisan günü bayıltana kadar dövdüğü ve bu anları da Instagram’dan canlı yayınla paylaştığı ortaya çıktı. 

 

Aleyna Çakır Nasıl Öldü? Ölümü Cinayet Mi?

17 Nisan’da erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Ümitcan Uygun tarafından bayıltana kadar şiddet gören ve bu anları canlı yayınla paylaşılan Aleyna Çakır (Sema Esen), 2 Haziran’da akşam saatlerinde yine Ümitcan Uygun tarafından evde ölü olarak bulunmuştu. 1 yıldır Esen ile beraber olduğunu ve olayın bir gün öncesinde ise akşam saatlerinde beraber evde yemek yediklerini ifade eden Ümitcan Uygun, sonrasında Sema Esen’i evine bıraktığını ve ertesi gün gittiğinde ise cansız bedenini bulduğunu söylemişti.

WhatsApp üzerinden arkadaşlarına intihar edeceği yönünde mesajlar attığı ifade edilen Aleyna Çakır’ın otopsi raporunda ise ölmeden önce cinsel ilişkiye girdiği ve tırnaklarında bir erkeğe ait deri parçalarının olduğu belirlendi. Olayı araştıran Müge Anlı ve ekibi ise Ümitcan Uygun’un genç kadını öldüreceğini ifade ettiğine ilişkin güçlü iddiaları gün yüzüne çıkardı.

 

Ümit Can Uygun’un Annesi İntihar Mı Etti?

Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun dağlık alanda ölü bulundu. Son dakika haberine göre Ankara’da, Aleyna Çakır’ın evde ölü bulunması olayı ile ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun (48), silahla başından vurulmuş halde dağlık alanda ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Gülay Uygun’un, intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği belirlendi.

 

Ümit Can Uygun Hakkında Çıkan İddialar Nelerdi?

Aleyna Çakır olayının tanığı olan pek çok isim Müge Anlı programına bağlandı ve bildiklerini aktardı. Ardından canlı yayına Aleyna’nın yakın arkadaşı bağlandı. Beraber çalıştıklarını Aleyna’nın sevgilisi Ümit Can’ı çok iyi tanıdığını daha önce de birçok kez darp ettiğini ve bunu herkesin bildiğini söyledi. Ümit Can tarafından tehdit edilen Aleyna’nın defalarca yardım istediğini belirtti.

Yayına bağlanan eski komşu ise Aleyna’nın evinden çok sesler geldiğini genç kızın çok dayak yediğini gördüğünü ve Ümit Can’ın kendisini de öldürmekle suçladığını hatta telefonla kendisini de tehdit ettiğini, Aleyna ile görüşmesini yasakladığını ve bir daha telefonlarını bile engellediğini ifade etti. Bir diğer iddia ise Ümit Can Uygun’un eski sevgilisinde geldi. Ümit Can Uygun’la sosyal medyadan tanıştığını belirten eski sevgili, kendisini de çalıştırmak istediğini, uygunsuz görüntüleriyle tehdit edildiğini, ailesiyle şehir değiştirerek kurtulduğunu söyledi.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •