Aleyna Tilki Kimdir ?

Aleyna Tilki Kimdir ?

28 Temmuz 2020 0 Yazar:

Aleyna Tilki kimdir,Aleyna Tilki nereli,Aleyna Tilki eşi kim ,Aleyna Tilki Biyografisi, Aleyna Tilki oynadığı filmler,Aleyna Tilki hangi dini benimser, Aleyna Tilki hakkında kısa bilgiler, Aleyna Tilki yaşı kaç,Aleyna Tilki ne zaman doğdu,Aleyna Tilki boyu kaç, Aleyna Tilki göz rengi nedir, Aleyna Tilki, Aleyna Tilki hakkında merak edilenler, Aleyna Tilki çocuğu var mı, Aleyna Tilki hakkında notlar,Aleyna Tilki hakkında kısa notlar, Aleyna Tilki hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Aleyna Tilki Nereli ?

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000’de Of, Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya’da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak yer aldı.

 

Aleyna Tilki Kimdir ?

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000’de Of, Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya’da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak yer aldı. Single’ın YouTube’da yayınlanan klibi 2016’da Türkiye’de en çok izlenen video klip oldu ve bir yıl içinde 300 milyondan fazla izlendi. Böylece en çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını yakaladı. Şarkı ise MusicTopTR Resmî Listesi’nde 2 numaraya kadar yükseldi. Tilki, Temmuz 2017’de ilk solo single’ı “Sen Olsan Bari”yi yayımladı ve Türkiye’de aynı listede 1 numara oldu.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •