Ali Raif Dinçkök Kimdir?

Ali Raif Dinçkök Kimdir?

3 Kasım 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Ali Raif Dinçkök, Ali Raif Dinçkök Kimdir, Ali Raif Dinçkök Nereli, Ali Raif Dinçkök Kaç Yaşında, Ali Raif Dinçkök Evli Mi, Ali Raif Dinçkök Çocuğu Var Mı, Ali Raif Dinçkök Hayatı, Ali Raif Dinçkök  Biyografisi

Bugün sizlere, Ali Raif Dinçkök hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Raif Ali Dinçkök, Akmerkez GYO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra, başta Aksa Akrilik, Akiş GYO, Ak-Kim ve Gizem Frit olmak üzere çeşitli Akkök Holding şirketlerinde yönetim kurulu başkan vekilidir. Aynı zamanda, Akkök Holding şirketlerinde yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.

Ali Raif Dinçkök Kaç Yaşında?

Ali Raif Dinçkök Kimdir?

Akkök Holding’in kurucusu olan Raif Dinçkök de bu göç esnasında, 1912 yılında Selanik’te dünyaya gelmiştir. Ailenin bir kısmı İzmir’e yerleip geldikleri yöreyi hatırlamak amacıyla Doyran soyadını alsa da Raif Dinçkök’ün ailesi İstanbul’u tercih etmiş ve Dinçkök soyadını alarak burada yaşamaya başlamıştır.Raif Dinçkök eğitim hayatına İstanbul’da başlamış ve burada İstanbul Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra baba mesleğini devam ettirerek doğrudan ticarete atılmıştır.

Aslında Akkök Holding’in kurucularını teşkil eden Dinçkök ailesinin hikayesi ENKA‘nın kurucusu olan Tara ve Gülçelik ailelerinin geçmişiyle kısmen benzerlik taşımaktadır. Bu benzerliklerin başında tabii ki Dinçkök ailesinin de Balkan muhaciri olması gelir. Balkan Savaşları’nın patlak verdiği ve Balkan Türkleri, Bulgarlar, Yunanlılar, Makedonlar, vs. vs. tüm Balkan halklarının hayatının perişan olduğu bir dönemde günümüzde Yunanistan-Makedonya sınırında bulunan Doyran Gölü yöresinde yaşamakta olan Dinçkök ailesi; Balkanların bu çaresiz durumu sebebiyle Türkiye’ye göç etmeye karar vermiş ve yola koyulmuştur. Akkök Holding’in kurucusu olan Raif Dinçkök de bu göç esnasında, 1912 yılında Selanik’te dünyaya gelmiştir. Ailenin bir kısmı İzmir’e yerleip geldikleri yöreyi hatırlamak amacıyla Doyran soyadını alsa da Raif Dinçkök’ün ailesi İstanbul’u tercih etmiş ve Dinçkök soyadını alarak burada yaşamaya başlamıştır.

Gelişen olaylar neticesinde Raif Dinçkök de eğitim hayatına İstanbul’da başlamış ve burada İstanbul Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra baba mesleğini devam ettirerek doğrudan ticarete atılmıştır.

Akkök Holding’in Sahibi Kimdir?

1952 yılında Raif Dinçkök tarafında yapılan bu sanayi atılımı devamında birçok başarıyı getirmiş, aradan geçen 70 yıla yakın sürede Akkök Grubu’na dokuma imalatı ve ticaretin yanı sıra farklı sektörlere giriş yapma ve bu mütevazı şirketi büyük bir holdinge dönüştürme fırsatı da vermiştir. 1989’da kurulan Akenerji, 2005’te kurulan Akiş Gayrimenkul, 1968’de kurulan Aksa Akrilik bunlardan sadece birkaçıdır. Öyle ki; günümüzde Akkök Grubu’nun bünyesinde 17 ticaret ve sanayi şirketi ve 18 üretim tesisi olmak üzere toplam 35 kuruluş bulunmaktadır.
İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle Akkök Holdingin yönetim kurulu başkanı Ali Raif Dinçkök’tür.

Ali Raif Dinçkök Nereli ve Kaç Yaşında?

Akkök Holding’in kurucusu olan Raif Dinçkök de bu göç esnasında, 1912 yılında Selanik’te dünyaya gelmiştir.

Ali Raif Dinçkök Serveti Ne Kadar?

Ali Raif Dinçkök’ün serveti hakkında tam bir bilgiye sahip olmamakla beraber, ülkemizin en zengin adamlarından biridir.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •