Alper Kul Kimdir?

0
119

Alper Kul kimdir,Alper Kul nereli,Alper Kul eşi kim ,Alper Kul Biyografisi, Alper Kul oynadığı filmler,Alper Kul hangi dini benimser, Alper Kul hakkında kısa bilgiler,Alper Kul yaşı kaç,Alper Kul ne zaman doğdu,Alper Kul boyu kaç, Alper Kul göz rengi nedir, Alper Kul, Alper Kul hakkında merak edilenler, Alper Kul çocuğu var mı, Alper Kul hakkında notlar,Alper Kul hakkında kısa notlar,Alper Kul hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Alper Kul Nereli?

Alper Kum 5 Aralık 1975 İstanbul doğumludur. Aslen Trabzonludur. Eğitimini Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan sanatçı, Şehir Tiyatroları, DOT, IUSB (ABD), BKM gibi oluşumlarda oyunculuk yaptı.

 

Alper Kul Kimdir?

Alper Kul, 5 Aralık 1975’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve yazardır. Kul, 5 Aralık 1975’te İstanbul, Süleymaniye’de doğdu. Fakat ailesi Trabzonlu olduğundan nüfus cüzdanına babası tarafından Trabzon yazdırılmıştır.

MSM’den sonra eğitimini Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan sanatçı, Şehir Tiyatroları, DOT, IUSB (ABD), BKM gibi oluşumlarda oyunculuk yaptı. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununu Türkiye’de ilk kez sahneye taşıdı. 2 Ekim 2009 tarihinde başlayan tek kişilik oyunu bir sezon boyunca BKM’de oynadı.

2010 tarihli kendi yazdığı Babamin Oglu adlı tek kişilik oyunu 3 yıl boyunca Türkiye ve Avrupa’da sahneledi. 2010 yılında ilk kez sahnelenen AUT tiyatro oyunu ile Yılın Yazarı ödülü aldı. 2011 yılında yazdığı Barselo adlı tiyatro oyunu tiyatro Ikincikat’da sahnelendi.

2011’de Atv’de başlayan 5’er Beşer adlı komedi tiyatro programından sonra, Star TV’de başlayan ve bu programın devamı niteliğindeki İnsanlar Alemi ve Güldür Güldür adlı programların proje tasarımlarını yaptı ve oynadı.18 Aralık 2012 tarihinde İnsanlar Alemi programındaki rol arkadaşı Aylin Kontente ile evlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here