Amerikan Eskimo Köpeği Hakkında Bilgiler

0
362

Amerikan Eskimo Köpeği, Amerikan Eskimo Köpeği nedir, Amerikan Eskimo Köpeği hakkında bilgiler, Amerikan Eskimo Köpeklerinin özellikleri, Amerikan Eskimo Köpeğinin bakımı, Amerikan Eskimo Köpeğinin beslenmesi, Amerikan Eskimo Köpeğinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Amerikan Eskimo Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Amerikan Eskimo Köpekleri, amerikan olduğuna aldanmayın alman kökenli bir köpek türüdür.


Amerikan Eskimo Nedir

Amerikan Eskimo Köpeği, Alman kökenli bir köpek cinsidir. Amerikan Eskimo Köpeği, Spitz ailesinin bir üyesidir. Cinsin ataları Alman Spitz’di, ancak Birinci Dünya Savaşı sırasında Alman karşıtı duyguları nedeniyle, “Amerikan Eskimo Köpeği” olarak yeniden adlandırıldı.

Amerikan Eskimo Köpekleri Hakkında Bilgiler

Amerikan Eskimo köpekleri, Spitz adı verilen, kuzeyli bir köpek familyasının üyelerinden. Tilkilere benzeyen kürk özellikleri ve kuyrukları ile, kuzeyli köpekler arasında en çok tanınanlardan olan Amerikan Eskimolar, hem güzel görüntüleri hem de sevecen karakterleri ile yıllar boyunca ilgi çekmeyi başardı. Amerikan Eskimo köpeklerinin kökenlerinin tam olarak nereden geldiği bilinmiyor. Spitz türünden köpeklerin çoğunlukla Almanya kökenli olduğu düşünülünce, Amerikan Eskimo ırkının da Almanya’dan geldiği tahmin edilmekte. Amerikan Eskimo köpekleri, 19. yüzyılda, ABD’de sirklerde gösteri köpeği olarak kullanılmaktaydı. Çok fazla numarayı kısa sürede öğrenebilmesi ve atletik vücudu sayesinde oldukça başarılı olan bu ırk, sirklerde kazandığı ün sayesinde kısa sürede popülerleşmeyi başardı.

Amerikan Eskimo Köpeklerinin Özellikleri

Amerikan Eskimo kar beyazı ve Spitz görünüşlü, Samoyed ırkına benzeyen bir köpektir. Minyatür, küçük ve standart olmak üzere üç boy grubuna ayrılır. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak seçim yapam imkanı sunan çeşitli boyutları dışında, sahiplerine bağlılıkları ile de evcil hayvanınız olmasını isteyeceğiniz türden hayvanlardır. Tüyleri dalgalı ya da düz olabilir. genelde tercih edilen kürk rengi ise beyazdır. Fakat, karamel renginde ya da gri renkte de olabilirler.

Amerikan Eskimo Köpeklerinin Bakımı

Amerikan Eskimo Köpeği matlaşmayı engellemek için düzenli olarak fırçalanmalı, tüy döktüğü dönemde ise daha sık fırçalanmalıdır. Tüy dökme döneminde cildi rahatsız etmemesi için tüyleri traş edilmemelidir. Amerikan Eskimo Köpeği kendilerini sık sık temizlerler, bu yüzden yılda sadece 4-5 kere yıkanması gerekir. Amerikan Eskimo Köpeği sık sık insanlarla iletişim kurmaya ihtiyaç duyar. Serin havalarda kendilerini iyi hissederler, sıcak havalarda çok rahatsız olurlar. Kalça displazisine karşı eğilimlidirler ve pirelere karşı alerjileri olabilir. Amerikan Eskimo Köpeği ortalama 10 ile 15 yıl arasında yaşar (bazıları 20 yıla kadar yaşayabilir) ve 4-6 tane yavru dünyaya getirir.

Amerikan Eskimo Köpeklerinin Fiyatları

Amerikan Eskimo Köpeklerinin fiyatları ise 1000 lira ile 3000 lira arasındadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here