Anadolu Dikenli Faresi Hakkında Bilgiler

0
426

Anadolu dikenli faresi, Anadolu dikenli faresi nedir, Anadolu dikenli faresi özellikler, Anadolu dikenli faresi hakkında bilgiler

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Türkiyeyi bazalırsak Türkiye’de bulunan ve sadece Türkiye’de yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Anadolu Dikenli Faresi hakkında bahsetmek gerekirse,Anadolu Dikenli Faresi nesli tükenmekte olan canlı türüdür. Anadolu Dikenli Faresi koruma altına alınmış bir canlı türüdür.

Anadolu Dikenli Faresi

Silifke Dikenlifaresi (Anadolu dikenli faresi olarak da anılır) (Acomys cilicicus)
Muridae familyasından Türkiye’de endemik (dünyada çok küçük alanlarla sınırlı dağılım, burada sadece Türkiye de bulunur anlamında) olan küçük bir kemirici türüdür.
Türkiye’de yalnızca Silifke ve Çukurova çevresindeki ormanlarda yaşar. Sosyal hayvanlardır ve mümkün olduğunca gruplar halinde dolaşırlar. Adlarını aynı kirpilerdeki gibi dikenli sırtlarından alırlar. Tüysüz, sert pullarla kaplı kuyrukları vardır.

Anadolu Dikenli Faresi Hangi Bölge Yaşar

Anadolu dikenli faresi sadece Mersin’in Silifke ilçesinde yaşamaktadır.

Anadolu Dikenli Faresi Ne Yer

Anadolu dikenli faresi diğer fare türleri gibi ne bulurlarsa onları yemektedirler.

Anadolu Dikenli Faresi Nedir

Anadolu dikenli faresi (Acomys cilicicus), sıçangiller familyasından Türkiye’de endemik olan bir küçük bir kemirici türü. Türkiye’de yalnızca Silifke ve Çukurova çevresindeki ormanlarda yaşar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here