Annenin Oğluna Hediyesi

Annenin Oğluna Hediyesi

23 Temmuz 2019 0 Yazar: Cokiyiabi

Yeni anne olmuş mutlu kadın diye sordu. Küçük kundak kucağına verilince, minik yüzü görmek için kumaş katlarını araladı ve gördüğü şey karşısında soluğu kesildi. Doktor, annenin yüreğindeki acıyı görmemek için başını başka tarafa çevirdi. Bebeğin kulakları yoktu. Zaman içinde küçük erkek çocuğun duyma yetisinin tamamen yerinde olduğu ortaya çıktı, yalnız görünüşü kusurluydu. Çocuk bir gün okuldan eve koşarak geldi ve annesinin kucağına kapanıp gözyaşları içinde :

Diğer çocuklar benimle alay ediyorlardedi. “Benim hilkat garibesi olduğumu söylüyorlar. Bir daha okula gitmek istemiyorum!”

anne ve oğlu ile ilgili güzel hihayeler

Çocuğun babası, aile doktoruna, temin edilebilirse oğluna bir çift kulak takıp takamayacağını sordu. Doktor bunu yapabileceğini söyledi, ama önce bir verici bulmak gerekiyordu. Çocuğa uyan bir çift kulak bulunana kadar iki yıl geçti.Yapılan ameliyat başarılı oldu ve ortaya yeni bir insan çıktı. Çocuğun becerileri giderek arttı; Lise ve üniversite yaşamı bir dizi zafer oldu. Üniversite bittikten sonra evlenen genç adam diplomat olarak çalışmaya başladı.

Babasına kendisine kulaklarını verenin kim olduğunu söylemesi için sürekli ısrar etmesine karşın babası bu sırrı kendisinden hep sakladı. Yıllar boyunca bunu hiç öğrenemedi, ta ki genç bir adamın yaşayabileceği o en karanlık gün gelip çatana kadar. Babasıyla birlikte annesinin tabutunun başında duruyorlardı. Genç adam eğilip annesinin alnını öptü, onu ne kadar sevdiğini son kez fısıldadı. Sonra babası yavaş ve yumuşak hareketlerle elini uzattı ve kadının kızıl kahverengi gür saçlarını kaldırıp oğluna gösterdi.

Annen hiçbir zaman saçını kestirmek zorunda kalmadığı için çok mutlu oldu,diye fısıldadı babası, “Hiç kimse annenin daha az güzel olduğunu düşünmedi değil mi?” “ve inan bana oğlum annen kulaklarını sana verdiği için hiçbir zaman pişman olmadı.Yanaklarından yaşlar süzülürken, özel sırlarını saklamak için tabutun kapağını kapattılar.

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 13
 •  
 •  
 •  
  13
  Shares