Anasayfa » Genel » Antalyada Gidilebilecek Tatil Yerleri/Antalya Tatil Yerleri

Antalyada Gidilebilecek Tatil Yerleri/Antalya Tatil Yerleri

Antalya, Tatil, Tatil Yerleri, Antalyada gidilecek tatil yerleri, Antalyada nerelere gidilir, Antalya tatil köyleri, Antalya gezilecek yerler, Antalya görülecek yerler, Aile ile antalyada tatile gidilebilecek yerler, Antalyanın en iyi tatil yerleri, En iyi tatil yerleri, Tatil yerleri, Gidilebilecek tatil yerleri, Gidilebilecek tatil yerleri nereler, En güzel tatil yerleri, Türkiyede en güzel tatil yerleri nereleri, Yazın tatile gidilecek yerler, Yaz turizmi, Yazın nerelere tatile gidilir, Yazın tatile gidilebilecek yerler, Yazın nerelere tatile gidilir, Antalya tatil için nasıl, Tatilde nereye gidebilirim, Tatil için tavsiyeler, 

 

Sevgili okurlar, bugün sizlere Kurban Bayramının’da yaklaşması ile birlikte ülkemizin güzellikleri ve ülkemizdeki tatil yerleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kurban Bayramınn’da yaklaşması ile birlikte ‘tatilde nereye gitsek’ soruları bir hayli sorulmaya başladı. Bizlerde sizlere daha fazla faydalı olabilmek için bu konuda sizi bilgilendirmek istedik. Peki hangi şehirde nereye gidilir, o şehir tatil yapmaya uygun mu, aile ile gidilebilecek yer mi yoksa arkadaşlarla gidilebilecek yer mi ve daha fazla için yazımızı okumanızı tavsiye eder, şimdiden iyi tatiller dileriz…

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalyada Gidilecek Tatil Yerleri Neresidir ?

  1. Olimpos

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalya tatil yerleri arasında doğal güzellikleri ile öne çıkan Olimpos, aynı zamanda uygun fiyatlı bir tatil yapmak isteyen gezginleri de bir araya getiriyor. Kamp alanlarına kendi çadırını götürerek Olimpos’ta konaklama masrafını minimumda tutman mümkün. Kumluca ilçesi üzerine kurulmuş Olimpos, özellikle burada yaşayan caretta caretta kaplumbağaları ile pek ünlü.

 

2. Antalya/Kaş

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalya’dan 3.5 saatlik bir mesafede Kaputaş Plajı Kaş’ta seni bekliyor. Antalya’nın en güzel tatil yerlerinden biri olan Kaş, aynı zamanda dalgıçlık ile ilgilenenler için batık dalışı imkanı sunuyor. Dalgıçlık konusunda tecrübeliysen buradaki batık uçakları keşfe çıkabilirsin.

 

3. Alanya

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Alanya, sinema salonları, kafe ve gece kulüpleri ile gündüz deniz sefasından sonra akşam sosyalleşmeye ya da çeşitli sanat etkinliklerine katılmaya da imkan veriyor. Yani burada yapacak şey çok fazla. Tarih tutkunu gezginler, Selçuklular tarafından yaptırılmış Alanya Kalesi’nde bir gezintiye çıkabilir. Açık hava yürüyüşleri düşünenler ise sahil boyunca dalga sesleri eşliğinde keyifli vakit geçirebilir.

 

4.Kemer

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalya tatilini deniz, kum, güneş ve gece hayatı çevresinde geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerden Kemer, aynı zamanda sahil boyunca uzanan devasa tatil köyleri ile her şey dahil tatil planı olanlara hitap ediyor. Mavinin her tonunun bulunduğu temiz denizleri ve sahillere kadar inen çam ormanları ile kaplı Kemer, doğanın huzurlu ortamında tatil yapmak isteyenler kadar renkli gece hayatı beklentisi olanlara da seçenekler sunan bir yer.

 

5.Finike

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Finike, eski ismi ile Likya, Antalya’nın gizli bahçelerinden biri olarak hem ekonomik hem de keyifli bir tatilin kapıları aralıyor. Portakal kokulu bu küçük belde, tertemiz suya sahip denizi ve sevimli evlerle dolu küçük koyları ile tam hayallerdeki sahil kasabası tanımına uyuyor.

 

6.Manavgat

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Manavgat Şelalesi ve Oymapınar Gölü gibi doğal güzelliklerle kaplı Manavgat, Antalya’nın en büyük ilçelerinden biri olarak göze çarpıyor. Tekne gezisi ve rafting gibi etkinliklerin düzenlendiği baraj gölü çevresinde ayrıca trekking yapılabilecek doğa parkurları da var. Manavgat Nehri, antik ismi ile Melas Nehri, ilçenin en çok ilgi çeken yeri; çünkü güzel havalarda ırmaktan gelen su sesi eşliğinde ağaçların altında keyif çatmak gibisi yok. Manavgat, Antalya şehir merkezine biraz uzak olsa da buraya merkezden giden otobüsler mevcut.

 

7.Side

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

ide denilince akla üç şey geliyor: Antik kentler, lüks oteller ve mavi bayraklı plajlar. Titreyengöl, Sorgun, Club Ali Bey ve Sol Kamelya gibi plajlar, örnek olarak verilebilir. Tabii ki bu plajların çok rağbet gördüğünü de unutmamak gerek. Yani geç kalırsanız şezlong bulmanız zor olabilir.

 

8.Kekova

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalya’daki en önemli dalış merkezlerinden Kekova, aynı zamanda Akdeniz kıyılarındaki en büyük adalarımızdan biri. Kaş ve çevresinden kalkan tekneler ile buraya ulaşabilirsin.

 

9.Kalkan

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Antalya’nın gece hayatı denilince önde gelen yerlerinden biri olan Kalkan, aynı zamanda nostaljik Rum evleri ve zarif yat limanı ile uzun yürüyüşler için ilham veriyor. Kalkan Körfezi ise dünyaca ünlü zaten. Buradaki doğa, insanı canlandırmak için birebir. Çevredeki küçük lokantalarda ise gezginleri, lezzetine doyum olmayan deniz ürünleri bekliyor.

 

10.Belek

Antalda Tatile Nerelere Gidilir

Yeşil ve mavinin buluştuğu özel bir yer olan Belek son yıllarda futbol takımları tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Otellerin futbol ve golf sahaları olması da bunda etkili.  Aspendos Tiyatrosuna da çok yakın, eğer Belek’e tatile geldiyse kesinlikle buraya uğramalısınız

Yorum yapın