Apple Cihaz Değişimi Yapılması

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

genuis_bar_randevu

Türkiye’de iPhone, iPod, iPad, Mac ve Apple donanım ürünlerinin değişimi Zorlu Center ve Akasya Apple Store’larda yapılmaktadır. Eğer Apple cihazınızda kullanıcı hatası haricinde bir sorun varsa ve cihazınız halen garanti süresi kapsamında ise Zorlu Center ve Akasya Apple Store’lar cihazınızı alıyorlar ve yeni cihaz ile sizi gönderiyorlar.
YENİ GÜNCEL BİLGİ : @Ahmet adlı kullanıcımızın ilettiği bilgiye göre artık birçok Apple Store’a teknik servis kısmı eklenmiş durumda ve buradaki Yetkili Apple  Servisinden  değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Apple resmi sitesi üzerinden de rezervasyon sistemi kaldırılmış durumda. Bulunduğunuz ilde veya en yakındaki Apple Yetkili servislerini Aşağıda linkini paylaştığımız Apple Genuis Bar bölümünden görebilir ve cihazınızı size en yakın Apple Yetkili servisine götürebilirsiniz.

Zorlu Center ve Akasya Apple Store’da cihaz değişimi yapabilmek için öncelikle Apple’ın resmi sitesi üzerinde yer alanGenuis Bar sisteminden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Apple Genuis Bar Rezervasyon sistemi için tıklayınız.

Apple Genuis Bar sitesine girdiğiniz zaman Türkiye’de bulunan 2 Apple Store olan Zorlu Center ve Akasyaçıkacaktır. Bunlardan dilediğinizi seçipNext (İleri) butonuna tıklayın. Burada Akasya Apple Store’yi seçmenizi öneriyoruz. Çünkü Zorlu Center’da aşırı talepten dolayı sıra bulmak oldukça zor. Sırasıyla her iki Apple Store’yi de deneyebilirsiniz.
genuis_bar_1
Daha sonra gelen ekranda Apple ID (Aplle Kimliği) ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapacaksınız.
genuis_bar_2
Apple ID ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınız zaman aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi rezervasyon yapabileceğiniz günler gözükecektir. Size uygun olan biri günü seçip o gün sıra beklemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

genuis_bar_randevu

Çoğu zaman yoğunluktan dolayı rezervasyon yapılamıyor. Ancak her gün gece 12’den sonra bir sonraki gün için rezervasyon açılmaktadır. Bunun için gece 12 gibi sisteme girerek rezervasyonunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Rezervasyon işlemini yaptıktan sonra Apple cihazınızı servis için hazır hale getirmeyi unutmayın.
iPhone cihazı örnek alacak olursak öncelikle verilerinizi iTunes veya iCloud ‘a yedekleyin.
Telefonunuzun iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil menüsünden verileri ve ayarları silin.
Telefonunuzda kılıf veya kapak varsa çıkarın.

 

Apple garanti kapsamında olan ve fabrika hatasından kaynaklı sorunları bulunan tüm cihazları yenisi ile değiştirmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus garanti sürenizdir. Apple ürününüzün garanti süresi devam ettiği halde apple resmi sitesi üzerinde cihazınız garanti kapsamı dışında gözüküyorsa korkmanıza gerek yok. Elinizde garanti belgeniz varsa garanti belgenizde yazan tarih geçerli olacaktır.

Bazı internet sitelerinde değişimde  swap ürün verildiği yazılmaktadır. Swap değişim için verilen sıfır ürün demektir. Bazı kişiler swap ürünlerin tamir edilip verilen ürün olduğunu söylemelerine inanmayın. Swap ürün değişim için hazırlanmış ve vergiden muhaf tutulmak için ayrı paketlenmiş sıfır ürünlerdir. Detaylı bilgileri Apple Store’da çalışan Genuis elemanlarından da alabilirsiniz.

Yorum kısmından aklınıza takılan soruları sorabilir ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

NOT :  Konu Hakkında  Yorum yazarmısınız ?  Begendinizmi?
Sizin Düşünceleriniz Bizim için Çok Önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir