Anasayfa » VİZYONA GİREN FİLMLER » ARALIK 2015 VİZYONDAKİ FİLMLER

ARALIK 2015 VİZYONDAKİ FİLMLER

2015 ARALIK AYI VİZYONA GİRECEK OLAN FİLMLER…                                                                                            

4 Aralık

 • AŞKA ÖZGÜRLÜK: Yönetmen: Peter Sollett – Oyuncular: Ellen Page, Julianne Moore                  Aşka Özgürlük, iyileşmesi mümkün olmayan bir akciğer hastalığına yakalanan polis dedektifi Laurel Hester’in gerçek hayat hikayesine odaklanıyor. Laurel Hester 2005 yılında akciğer kanseri olduğunu ve günlerinin sayılı olduğunu öğrendikten sonra emeklilik gelirinin, hayat arkadaşı Stacie Andree’ye devredilmesi için zorlu bir mücadeleye atılır.

  Peter Sollett’in yöntemenliğini üstlendiği, Ron Nyswaner’in ise senaryosunu kaleme aldığı filmin başlıca rolleri Julianne Moore, Ellen Page, Steve Carell ve Michael Shannon’a ait. Nyswaner’ın kaleminden çıkan Aşka Özgürlük’ün konusu, 2008 senesinde Oscar ödülü alan kısa belgesele dayanıyor. Hem kişisel hem de siyasal bir mücadeleyi ele alan bu cesaret dolu öykünün ilk gösterimi Eylül ayında Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirildi.

 • DOLANMA: Yönetmen: Tunç Davut – Oyuncular: Muhammet Uzuner, Defne Halman                   DOLANMA FİLMİ Babalarından kalan evde birlikte yaşayan iki kardeş olan Kemal ile Cemal, hayatlarını sezonluk işçi olarak ormanda çalışarak kazanır. Batı Karadeniz’deki bir köyün uzağında sürdürdükleri bu hayat belirsizliklerle doludur. Kemal bir gün Nalan adında bir kadınla çıkagelir. Zamanla Nalan’ın varlığı, annesinin ölümünü atlatamayan Cemal’e kendini iyi hissettirirken Kemal’i huzursuz etmeye başlar. İki kardeş arasındaki anlaşmazlıklar büyür ve Nalan gittiğinde ilişkilerini onaracaklarını düşünürler. Ne var ki Nalan’ın gidişi işleri daha da içinden çıkılmaz bir noktaya götürecektir.
  Tunç Davut’un yazp yönettiği filmin başrollerini Muhammet Uzuner, Defne Halman ve Baran Şükrü Babacan paylaşıyor.
 • DÜĞÜN DERNEK 2 SÜNNET:Yönetmen: Selçuk Aydemir – Oyuncular: Ahmet Kural, MuratCemcir                                                                                                                                                     İlk filmde oğlunun düğününü yapan İsmail bu kez torununun sünnet düğünü için kolları sıvarken ekip tekrar bir araya gelir ve işler iyice karışır! Eski takım bir araya geliyor, başını olmadık belalara sokuyor, sünnet düğünü şehir çapında bir hadise halini alıyor. İşler karışacak, acele düğüne aşk bile karışacak ve o sünnet illa ki yapılacak! İlki 2013’te seyirciyle buluşan ve gişe rekorları kıran Düğün Dernekin devam filmi olan yapımın yönetmenliği yine Selçuk Aydemir’e ait. Filmin başrollerini ilkinde de olduğu gibi Murat Cemcir ve Ahmet Kural paylaşırken kadroda kendilerine eşlik eden diğer isimlerse Rasim Öztekin, İnan Ulaş Torun, Devrim Yakut, Barış Yıldız ve Şinasi Yurtsever.                                                             LİFE: Yönetmen: Anton Corbijn – Oyuncular: Robert Pattinson, Dane DeHaanBaşrollerinde Robert PattinsonJoel EdgertonBen Kingsley’in yer aldığı biyografik filmde bir magazin fotoğrafçısının James Dean’in fotoğraflarını çekmesi için görevlendirilmesini konu alıyor. Filmin yönetmenliğini Kontrol, Centilmen, İnsan Avı gibi filmlerden tanıdığımız Anton Corbijn üstleniyor.

  Toronto ve Los Angeles’ta çekimleri yapılan filmin yapımcılığını See-Saw Films’ten Iain Canning ve Emile Sherman; First Generation Films’ten Christina Piovesan; Barry Films’ten Wolfgang Mueller ve Benito Mueller gerçekleştiriyor. Görüntü yönetmenliğini Charlotte Bruus Christensen, yapım tasarımcılığını Anastasia Masaro ve kostüm tasarımcılığını Gersha Phillips üstleniyor.

 • MACBETH: Yönetmen: Justin Kurzel – Oyuncular: Michael Fassbender, Marion Cotillard            11. yüzyıl İskoçya’sında Kral Duncan’ın ordusunda general olarak görev yapan Macbeth, asilere karşı çok önemli bir savaş kazanmıştır. Savaştan hemen sonra karşılaştığı üç kahin kendisine kral olacağını söyler. Bu kehaneti aklından çıkaramayan Macbeth, hırslı eşinin de yönlendirmesiyle Kral Duncan’ı öldürür ve tahta geçer. Fakat Macbeth bununla yetinmeyecektir. Eline geçen güçle gitgide yalnızlaşan ve en yakın dostlarından bile şüphelenecek kadar paranoyaklaşan yeni Kral, kendisine engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.
  Shakespeare’in İskoçya kökenli General Macbeth’in hikayesini temel alan, dünya klasikleri arasına girmiş tiyatro oyunu Macbeth’in yeni bir uyarlaması olan film, iktidar için oynanan entrikaları, ihanetleri ve taht kavgalarını konu alıyor. Filmin yönetmenliğini Justin Kurzel üstlenirken başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard yer alıyor.
 • SARMAŞIK: Yönetmen: Tolga Karaçelik – Oyuncular: Nadir Sarıbacak, Özgür Emre Yıldırım

  Bir armatör iflas eder ve o sırada seferde olan gemisindek mürettebat gemide mahsur kalır. Zira deniz hukuku gereği gemide kalmak zorundadırlar ve hiçbir yere kıpırdayamazlar. 5 gemici ve bir de kaptandan oluşan mürettebat bu huzursuz bekleyişte hiyerarşik güç mücadelesine girecektir. Gişe Memuru filmiyle dikkatleri çeken Tolga Karaçelik’in ikinci bağımsız projesinde senaryo da kendisine ait. Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki üstlenirken, müzikler de Ahmet Kenan Bilgiç imzası var. Dramın ağır bastığı yapımın oyuncu kadorsunda ise Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir yer alıyor….

11 Aralık

 • AZAP:Yönetmen: Dilek Keser, Ulaş Güneş Kacargil – Oyuncular: İrem Deniz, Ayşe Selen
 • KURBAĞA KRALLIĞI: Yönetmen: Shin Nelson, Melanie Simka – Oyuncular: Bella Thorne, Cameron Dallas
 • PAN: Yönetmen: Joe Wright – Oyuncular: Levi Miller (II), Hugh Jackman
 • RÜZGARIN HATIRALARI:Yönetmen: Özcan Alper – Oyuncular: Onur Saylak, Murat Daltaban
 • SADAKAT: Yönetmen: Kamil Koç – Oyuncular: Ahmet Saraçoğlu, Melih Selçuk
 • STEVE JOBS: Yönetmen: Danny Boyle – Oyuncular: Michael Fassbender, Kate Winslet
 • VİCTOR FRENKEİNSTEİN: Yönetmen: Paul McGuigan – Oyuncular: James McAvoy, Daniel Radcliffe

17 Aralık

 • STAR WARS GÜÇ UYANIYOR: Yönetmen: J.J. Abrams – Oyuncular: Daisy Ridley, John Boyega

18 Aralık

 • ÇILGIN DOSTLAR 4:KORKAK KAHRAMAN Yönetmen: David Feiss – Oyuncular: Melissa Sturm, Donny Lucas
 • GASSAL: Yönetmen: Alper Kıvılcım – Oyuncular: Ayhan Eroğlu, Nilay Olcay
 • KAHİNİN KIZI:Yönetmen: Kenneth Kainz – Oyuncular: Rebecca Emilie Sattrup, Maria Bonnevie
 • LOLO: Yönetmen: Julie Delpy – Oyuncular: Dany Boon, Julie Delpy
 • MA MA:Yönetmen: Julio Medem – Oyuncular: Penélope Cruz, Luis Tosar
 • MUTLU YILLAR: Yönetmen: Jessie Nelson – Oyuncular: Olivia Wilde, Marisa Tomei
 • NADİDE HAYAT: Yönetmen: Çağan Irmak – Oyuncular: Demet Akbağ, Sevil Akı

 

Yorum yapın