Ariegeois Köpekleri Hakkında Bilgiler

0
193

Ariegeois, Ariegeois nedir, Ariegeois köpeklerinin özellikleri, Ariegeois köpekleri hakkında bilgiler, Ariegeois köpeklerinin bakımı, Ariegeois köpeklerinin beslenmesi, Ariegeois köpeklerinin fiyatları

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Ariegeois Köpekleri hakkında bahsetmek gerekirse; Ariegeois Köpekleri, insan dostu köpekler olarak bilinmektedir.

Ariegeois Nedir

Ariegeois, Blue de Gascone, Gascon Saintongeois ve Briquet cinslerinin çiftleştirilmesiyle Ariège bölgesinde geliştirilmiş bir köpek cinsidir.

Ariegeois Köpekleri Hakkında Bilgiler

Ariegois köpekleri yeni bir ırk olsa da kökenleri oldukça eskiye dayanıyor. Fransa’da bulunan üç farklı ırkın melezlenmesi ile oluşan bu ırkın atalarının kökenleri Roma dönemine kadar dayanıyor. Atalarının ilk kez nerede ortaya çıktığı bilinmemekte. 19. yüzyılda ortaya çıkarlan bu ırk, kısa süre içerisinde Fransa’da popüler bir avcı köpeği haline geldi. Zeki ve disiplinli karakteri sayesinde ilgi çeken Ariegeois, Fransa’da olduğu gibi Avrupa’nın her yerinde tercih edilmeye başlandı.

Ariegeois Köpeklerinin Özellikleri

Yumuşak, kısa kürkü ve belirgin benekleriyle dikkat çeken Ariegois uzun kaslı ve zarif bir köpektir. Uzun kasları ve güçlü bacaklarıyla hızlı koşuculardır. Gözleri siyah ve kulakları sarkıktır.Oldukça güzel köpeklerdir,av sırasında tutkuludurlar,ailelerine karşı sakin ve sevgi dolu olurlar.Evde uyumaları gerekir,iyi huylu bu köpekler koklayarak iz sürebilirler.

Ariegeois Köpeklerinin Bakımı

Ariegois ırkı köpekler az da olsa tüy döküyor. Tüylerinin düzenli olarak taranması çok önemli. Boyutları küçük olsa da fazlasıyla hareketli olması nedeniyle kapalı ortamlarda beslenmeye uygun yapıda değil. Özellikle yüksek çitlerle çevrili bir bahçede beslenmesi tavsiye ediliyor. Ev içerisinde yaşaması hem köpek için hem de gürültü açısından hiç iyi bir deneyim olmayacaktır.

Ariegeois Köpeklerinin Beslenmesi

Orta boy bir köpek olarak Ariegeois, yetişkin köpekler için formüle edilmiş ve yüksek kaliteli hayvansal proteinlerle üretilen yüksek kaliteli bir kuru gıda ile beslenmelidir. Ariegeois da bir çalışma türü olabilir, bu durumda obeziteyi önlemek için aşırı beslenmeye dikkat ettiğiniz sürece aktif veya çalışan bir cins formülü üzerinde iyi bir şey yapabilir.

Ariegeois Köpeklerinin Fiyatları

Ariegeois Köpeklerinin fiyatları ise 1000 lira ile 2000 lira arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here