Ariston Egis Kombi Hata Kodları ve Açıklamaları

0
183

Ariston Egis Kombi Arıza Kodlarını ,hata kodlarının anlamlarını Açıklıyoruz

Ariston kombi hata kodları
Ariston Egis Ariza Kodları

Ariston egis 90 Işığı + Kırmızı Işık

Kombi üzerinde aşırı ısınma problemi

Böyle bir sorun olduğu zaman ilk olarak “reset” düğmesine basarak kombiye reset atmanız gerekir. Arıza problemlerinde düzelme olmaması durumunda ve cihaz petek konumunda yer alıyorsa kombi altında yer alan tesisat boruları üzerindeki vanaları kontrol etmeniz gerekir. Vanalar kapalı olarak açmanız önemlidir. Vanalar açık olarak yer almasına rağmen arızanın devam etmesi durumunda ana eşanjörde sorun olabilir. Arıza ancak Ariston kombi servisi tarafından yerinde görülür ise net tespit yapılabilir.

Ariston egis 50 ve 60 Işığı + Sarı Işık

Kombi içerisinde su basıncı yetersiz bulunuyor

Ariston Egis model kombi üzerinde ekranın sol tarafında yer alan bar göstergesine bakmanız gerekir. Bar göstergesi 1 in altında bulunmaktadır. Tesisat su basıncının yetersiz olarak yer aldığını göstermektedir. Egis model kombi cihazlarınızın sağ alt bölümünde monteli şekilde olan mavi çiçek şekline benzer bölgeye gelene kadar su basmalısınız. Bu değere gelinmesi durumunda doldurma musluğu kapatılmalıdır. Arıza durumu düzelmektedir. Düzelmemesi durumunda “reset” düğmesine basabilirsiniz. Arıza sorunlarının devamlı olarak yaşandığı durumlarda Ariston Servisi yardımı almanız gerekir.

Ariston egis 60 ve 70 Işığı + Sarı Işık

Kombi kalorifer sensör problemi.

Böyle bir sorun olduğu zaman cihaza bir uygulama yapmamanız gerekir. Kalorifer arızalı olabilir. Bununla beraber kombi ntc kabloları üzerinde sorun olabilir ya da ntc boruları nem yapabilir. Arızanın tespit edilerek çözülmesi için kombi servisinden destek almanız gerekir

Ariston egis 70 Işığı ve Sarı Işık

Kombi de EEPROM arızası sorunu

Anakart üzerinde yer alan entegrede problem olduğunu göstermetkedir. Bu arıza durumunda anakart bölgesine müdahale edilerek sorunun çözüme ulaştırılması gerekir

Ariston egis 80 Işığı ve Sarı

Anakart ile kumanda arasında iletişim bozukluğu

Kumanda panosu üzerinden anakarta bilgi aktarmadığında ortaya çıkar. Bu sorunda cihaza müdahale etmemelisiniz.

Ariston egis 40-50-60-70-80 Işığı ve Sarı Işık

Resetleme maksimum seviyeye gelmiş
Kombi cihazlarınızın 15 dakika içerisinde çok fazla resetlendiğini gösterir.. Sorun düzelmezse servisi arayabilirsiniz.

Ariston egis 70 Işığı Yanıp Sönüyor + Kırmızı

Kombi anakart sorunu

Anakart ile alakalı olarak problem olduğunu göstere arıza kodlarından bir tanesidir. Bu arıza durumunda anakart tamir veya değişim uygulaması gerekmektedir. Bu konuda net tespit yapılarak sorun giderilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here