Anasayfa » EĞİTİM » Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon örnekleri, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon, 2021 atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon örnekleri, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kısa kompozisyonlar, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon ödevleri, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size atı alan üsküdarı geçti  ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. atı alan üsküdarı geçti ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, atı alan üsküdarı geçti ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?
Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Ödevleri

Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

”Atı alan Üsküdar’ı geçti.” deyimi, ele geçen fırsatların artık yok olduğunu, bu saatten sonra yapılabilecek bir şeyin kalmadığını belirtmek için kullanılır. Bazı kaynaklar bu sözü atasözü olarak alsalar da aslında bir deyimdir. Diğer birçok deyimden farkı, cümle halinde olmasıdır.

Hayatta bazen çeşitli fırsatlar yakalarız. Aklımızı kullanıp bu fırsatları değerlendirebilirsek, güzel sonuçlar elde edebiliriz. Bu fırsatlar çoğu defa belli bir zaman dilimi için geçerlidir. Bu zaman dilimini en verimli şekilde kullanmak, hızlı düşünmek ve hemen faaliyete geçmek, kişinin yararına olacaktır. Fakat çoğu kez, karar veremez, fırsatların kaçmasına sebep oluruz. Çünkü gereğinden fazla ayrıntılı düşünür, herhangi bir risk almak istemeyiz.

Biz böyle düşüneduralım, fırsat kaybolur gider. Ancak bizden daha akıllı kimseler daha hızlı davranmış, fırsatı değerlendirmiştir bile. Ve biz artık o fırsatı kaybetmiş oluruz. Tam da o anda, Atı alan Üsküdar’ı geçti, deriz. Her zaman çok düşünmek, ince eleyip sık dokumak fayda getirmez. İnsan bazen hayatında çeşitli riskler almalı, hızlı hareket etmelidir. Aksi takdirde sona kalan dona kalır.

Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hayatta bir çok fırsatlar insanlar eline geçer ama bunu hemen değerlendirmesi kişiden kişiye değişir. Bu nedenle bunu açıklamak için atı alan Üsküdar’ı geçti ifadesi kullanılır. Aklımızı kullanıp bu fırsatları değerlendirebilirsek, güzel sonuçlar elde edebiliriz. Bu fırsatlar çoğu defa belli bir zaman dilimi için geçerlidir. Bu zaman dilimini en verimli şekilde kullanmak, hızlı düşünmek ve hemen faaliyete geçmek, kişinin yararına olacaktır.

Fakat çoğu kez, karar veremez, fırsatların kaçmasına sebep oluruz. Çünkü gereğinden fazla ayrıntılı düşünür, herhangi bir risk almak istemeyiz. Biz böyle düşüneduralım, fırsat kaybolur gider. Ancak bizden daha akıllı kimseler daha hızlı davranmış, fırsatı değerlendirmiştir bile. Ve biz artık o fırsatı kaybetmiş oluruz. Tam da o anda, Atı alan Üsküdar’ı geçti, deriz.

Her zaman çok düşünmek, ince eleyip sık dokumak fayda getirmez. İnsan bazen hayatında çeşitli riskler almalı, hızlı hareket etmelidir. Aksi takdirde sona kalan dona kalır.

Atı Alan Üsküdarı Geçti İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın