Anasayfa » EĞİTİM » Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon, atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon örnekleri, atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon, 2021 atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon örnekleri, atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kısa kompozisyonlar, atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon ödevleri, atın ölümü arpadan olsun  ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. atın ölümü arpadan olsun ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, atın ölümü arpadan olsun ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Kendilerine haz veren her şey, onlar için güzeldir ve bu şeylerden gelecek zarar da umurlarında değildir.
Örneğin, doktor sağlığınız açısından bazı şeyleri yemenizi yasaklayabilir. Bu sigara gibi uyuştucu gibi insan sağlığına kötü gelen herhangi birşey. Bu nedenle sizde atın ölümü arpadan olsun deyip yediklerinize dikkat etmezseniz bundan zarar görebilirsiniz. İnsanın sağlığına her zaman dikkat etmesi gerekir.

Diğer taraftanda şöylede düşünülebilir, Dünyaya gelişini güzel bir anlam yüklemeyen insanlar, nefislerine ve boğazlarına düşkündürler. Çok yemek, eğlenmek uğruna sağlıklarını bile önemsemezler. Oysa bu dünyada insanı en fazla mutlu da edecek, mutsuz da edecek şey sağlıktır. Vücudumuz, Yaratıcının bize emanetidir. Bu emanete iyi bakmak ise boynumuzun borcudur.

Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Dünyaya gelişini güzel bir anlam yüklemeyen insanlar, nefislerine ve boğazlarına düşkündürler. Kendilerine haz veren her şey, onlar için güzeldir ve bu şeylerden gelecek zarar da umurlarında değildir.
Çok yemek, eğlenmek uğruna sağlıklarını bile önemsemezler. Oysa bu dünyada insanı en fazla mutlu da edecek, mutsuz da edecek şey sağlıktır. Vücudumuz, Yaratıcının bize emanetidir. Bu emanete iyi bakmak ise boynumuzun borcudur.

Bir şeye tutkun olan, bir şeyin uzun süre yokluğunu çeken kimi kişiler, kendilerine zarar vereceğini bile bile o şeyi kullanmaktan çekinmezler ve şöyle düşünürler: “Sevdiğim şeye özlem duyarak yaşamaktansa, onu çokça (aşırı ölçüde) kullanıp (yiyip) hasta olayım; hatta öleyim.”

Bir şeye tutkun olan, bir şeyin uzun süre yokluğunu çeken kimi kişiler, kendilerine zarar vereceğini bile bile o şeyi kullanmaktan çekinmezler ve şöyle düşünürler, Sevdiğim şeye özlem duyarak yaşamaktansa, onu çokça (aşırı ölçüde) kullanıp (yiyip) hasta olayım; hatta öleyim.

Atın Ölümü Arpadan Olsun İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın