Anasayfa » EĞİTİM » Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon, ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri, ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon, 2021 ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri, ava giden avlanır ile ilgili kısa kompozisyonlar, ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon ödevleri, ava giden avlanır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ava giden avlanır  ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ava giden avlanır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ava giden avlanır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanlara kötülük yapma niyetinde olanlar, onlara tuzak kuranlar o tuzaklara mutlaka kendileri yakalanır ve başkasına yaptıkları kötülükler kendilerine yapılır. Burada örnek vermek gerekirse, Hz. İsa (as)’a iman eden havarileri ile onu öldürmek için planlar yapan kimselerin durumuna işaret edilmiştir. “Öbürleri ise hileler yaptılar/tuzaklar kurdular. Allah da onlara tuzak kurdu/Allah da onların hilelerini boşa çıkardı.

Allah, herkesten daha iyi tuzak kurar/ Allah hileleri/tuzakları boşa çıkarmakta pek güçlüdür” mealindeki cümlede geçen tuzak/hile sözcüğü Hz. İsa (as)’ı öldürmeye kastedenlerin bu çirkin planlarını anlatmaktadır. “Allah’ın tuzak kurması” nın manası ise, Allah’ın Hz. İsa (as)’ı göklere çıkartarak ölümden kurtarması ve ona tuzak kuranların tuzaklarını boşa çıkarmasıdır. Yani, askerlere onun yerini gösteren kişiyi Hz. İsa (as)’ın kılığına sokarak askerler tarafından -İsa olduğu zannıyla- öldürülmesini sağlamış ve böylece tuzaklarını başlarına geçirmiştir.

Bazı insanlar karakter bakımından zayıftır. Kıskanç ve sahtekardır. İşleri güçleri başkasının kötülüğünü düşünmek, başkasına zulmetmek ve dedikodusunu yapmaktır. Deyim yerindeyse insanları avlamaya, tuzağa düşürmeye çalışırlar. Ancak ilahi adalet ne yapacağını çok iyi bilir. Kötülük yapma niyetinde olanlara öyle kötülükler, musibetler gönderir ki hayatları zindana dönüşür.

Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanlara kötülük yapma niyetinde olanlar, onlara tuzak kuranlar o tuzaklara mutlaka kendileri yakalanır ve başkasına yaptıkları kötülükler kendilerine yapılır.

Bazı insanlar karakter bakımından zayıftır. Kıskanç ve sahtekardır. İşleri güçleri başkasının kötülüğünü düşünmek, başkasına zulmetmek ve dedikodusunu yapmaktır. Deyim yerindeyse insanları avlamaya, tuzağa düşürmeye çalışırlar.

Ancak ilahi adalet ne yapacağını çok iyi bilir. Kötülük yapma niyetinde olanlara öyle kötülükler, musibetler gönderir ki hayatları zindana dönüşür.

Ava Giden Avlanır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın