Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Aydan Burhan Kimdir ?

0

Aydan Burhan kimdir,Aydan Burhan nereli,Aydan Burhan eşi kim ,Aydan Burhan Biyografisi, Aydan Burhan oynadığı filmler,Aydan Burhan hangi dini benimser, Aydan Burhan hakkında kısa bilgiler, Aydan Burhan yaşı kaç,Aydan Burhan ne zaman doğdu,Aydan Burhan boyu kaç, Aydan Burhan göz rengi nedir, Aydan Burhan, Aydan Burhan hakkında merak edilenler, Aydan Burhan çocuğu var mı, Aydan Burhan hakkında notlar,Aydan Burhan hakkında kısa notlar, Aydan Burhan hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Aydan Burhan Nereli ?

Aydan Burhan Kimdir ?

Aydan Burhan, 1 Kasım 1968 (51 yaşında)  tarihinde Bursa’da doğmuştur. Bursa Belediye Konservatuarında yetişmiştir. Boyu 1.70 Kilo:68 Burç: Akrep Bursa Belediye Konservatuarında yetişmiştir. Daha önceleri yoğunlukta sinema olmak üzere birkaç dizide de rol alan Aydan Burhan, ilk olarak 1992 – 1997 seneleri arasında çekilen ve o dönemin fenomen olan dizisi Mahallenin Muhtarları dizisinde rol aldığı Fadime karakteri ile tanındı.

Ardından 1997 yılında yapımcılığını kendisine ait olan ve Oğuz Yalçın’ın yönettiği Serdar Ortaç’ın jenerik müziğini hazırladığı “Yangın Ayşe” dizide oynadı fakat bu dizi beklenen reytingin altında olunca kısa sürede dizi bitirildi. Aydan Burhan, usta oyuncu Kemal Sunal ile birlikte 1989 yılında Gülen Adam ve 1990 yılında ise Boynu Bükük Küheylan Filmlerinde rol almıştı.

2002 yılında Kasımpaşa’nın ünlü kabadayılarından olan ‘Dede Sultan’ lakaplı Sultan Demircan’ın yeğeni ve yine o dönemlerde Kasımpaşalı olan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Murat Demircan ile evlendi. 5 ay sonra şiddetli geçimsizlik sebebi ile boşandı. 2016 yılında Mahsun Kırmızıgül‘ün yazıp yönettiği “Vezir Parmağı” adlı sinema filminde, Mahsun Kırmızıgül başta olmak üzere birçok ünlü isimlerin oynadığı filmde rol aldı.

2018 yılında Osman Sınav imzalı Sen Anlat Karadeniz dizisinde oynadı. Fakat bu dizide rolü kısa sürdü. Son olarak Hercai isimli dizide oynayan usta oyuncu bir dönem yarı çıplak resimleri ile de gündem yaratmıştı.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap