Anasayfa » 81 il kapm Yapılacak Yerler » Aydın’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir? 2

Aydın’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir? 2

Sevgili okurlar, Antalya’nın güzel kamp yerlerini arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizlere Aydın’nın kamp yapılacak yerlerini, resimlerle ve özetlerle bu yazımızda açıklıyoruz.

Aydın’da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler Nerelerdir? 2

1- Madran Dağı Kamp Alanı

Dileyen Gürlen Çayı kenarında kamp atabilir, dileyen Madran Dağı eteklerinde. Toplu taşma otobüslerine gelebilmek mümkün değil. Özel araç sahipleri de araçlarını dağ yamacına park ederek bir süre yürümek durumunda kalabilirler. Bölgede WC, çeşme ve elektrik gibi imkânların olmadığını bilmelisiniz. Ayrıca yiyecek ve içeceklerinizi de henüz kamp alanına gelmeden önce mutlaka temin edin.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Madran Dağı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Madran Dağı’na Toplu taşma otobüslerine gelebilmek mümkün değil. Özel araç sahipleri de araçlarını dağ yamacına kadar geldikten sonra yürümek gerekiyor. Madran Dağı kampçıların sıklıkla tercih ettiği doğal kamp alanlarından birisi. Fakat doğallğından dolayı duş, WC ve market gibi olanaklar bulunmamakta.

2- Danişment Tepeler Kamp Alanı

Danişment Tepeleri, şehir merkezine olan yakınlığı nedeniyle sıkça gelinen yerlerden biridir. Çevresi itibariyle yemyeşil bitki örtüsüne sahip olan bölgenin birkaç tane de ufak şelalesi bulunuyor. Çok fazla uzağa gitmeden kafa dinleyebileceğim, çadır kampı atabileceğim bir yer arıyorum diyorsanız Danişment Tepeleri günübirlik kamplar için ideal yerlerden biridir.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Danişment Tepeler Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Tabiat parkına özel aracınızla, araç kiralayarak veya deniz yoluyla gidebilirsiniz. Aracınızla gitmek isterseniz Edirne-Keşan-Erikli yolunu takip ediyorsunuz. Erikli yolunu takip ederken karşınıza parkı işaret tabelalar çıkacaktır. Tabelaları takip ederek park alanına gidebilirsiniz.

3- Akbük Koyu Kamp Alanı

Akbük Koyu, Didim’in en güzel, sakin ve rahat yerlerinden biridir. Diğer plajlarına göre çok fazla kalabalığı olmayan, tertemiz sahili ve berrak denizi ile hem deniz tatili hem de kamp aktiviteleri için tercih edebileceğiniz bir yer. Koya yakın bir de Esinti Halk Plajı bulunuyor. Aynı sahil yolu üzerinde bulunan iki kamp yeri çadır kampı için uygundur.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Akbük Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Buraya kara yoluyla şahsi ya da kiraladığınız araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Akbük’e ulaşım için en çok Akyaka-Akbük ve Milas-Ören-Akbük güzergahları tercih ediliyor. Bu yollardan ise en çok kullanılan yol Akyaka-Akbük yolu. Akyaka ile Akbük arası yaklaşık 25 km. Bu yol oldukça virajlı bir yol. Virajlı fakat tamamen asfalt. Manzarası çok güzel olan bu yolda araç sürerken dikkatli olmanızda fayda var.

4- Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

Bölge özellikle yazın oldukça kalabalık. Daha erken mevsimlerde konaklamak isterseniz geceleri sakin ama oldukça serin olabiliyor. Plajın dilediğiniz yerine çadırınızı kurabilir, ücretsiz konaklama sağlayabilirsiniz. Bölgede ateş yakabilirsiniz ama daha önce yakılan noktaları kullanmanız çevre açısından iyi olacaktır.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Aydın şehir merkezinden Davutlar’a toplu taşıma otobüsleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracıyla gelmek isteyenler Kuşadası-Söke yolunda Davutlar istikametine dönebilir ve Davutlar’a varışta 7 km daha giderek plaja ulaşabilirler.

5- Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Didim’in denizi ve kumu güzel, bozulmamış doğasıyla ve ıssız sayılabilecek sakinliği ile halk plajı veya ücretli plajların kalabalığından uzakta sessiz, sakin ve huzurlu bir deniz keyfi ve çadır konaklaması yapabilecek yer arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Sarıkum Plajı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Didim ilçe merkezinin biraz dışında kalan plaja Mavişehir dolmuşları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaj alanı ücretsizdir. Yakınında küçük bir işletme bulunuyor.

6- Cennet Koyu Kamp Alanı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan Cennet Koyu adının hakkını verir nitelikte doğal bir güzelliğe sahiptir. Denizi sığ, kumsal alanı nispeten temiz, doğal çam ormanları ile bir bütün olan koy alanı çocuklu ailelerin deniz tatili ve kampçıların çadır konaklaması yapabilecekleri sakin yerlerden biri.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Cennet Koyu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu, Bodrum’a oldukça yakın bir mesafede fakat havaalanından bu bölgeye direkt bir araç bulunmuyor. Şehir merkezinden de toplu taşıma aracı ile gidilemeyen bölge için, belirli bir noktaya kadar toplu taşıma ile ulaşım sağlayarak sonrasında taksi ile kısa bir süre içerisinde bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Kişisel aracı ile koya doğru yola çıkacak olanların bölgeye ulaşmaları nispeten daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor.

7-  Davutlar Kamp Alanı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde kilometrelerce uzun bir sahile sahip büyük bir plaj yeridir. Yaz ayları gençlik festivallerinin düzenlendiği yer alan Davutlar Plajı, şaşırtıcı derecede temiz kumsal alanı ve denizi ile şehrin genelinden ve çevre yerlerden pek çok insanın deniz tatili için tercih ederek geldikleri yerdir. Sevgi Plajı da az ilerisindedir.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Davutlar Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en güzel plajlarından bir tanesi olarak bilinen Kuşadası Sevgi Plajı Kuşadası’nda Davutlar beldesinde yer almaktadır. Kendi aracıyla bölgeye gitmek isteyen kişiler öncelikle Kuşadası Davutlar Merkeze ulaştıktan sonra sahile giden yoldan Efe Tur Tatil Sitesi alanını geçip sitenin yanından giriş yapabilir. Minibüsle gitmek isteyen kişiler ise Davutlar Kuşadası minibüsüne binerek Davutlar Sevgi Plajı önünde inebilir.

8- Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Burası isminden dolayı bir tesisi anımsatsa da aslında ücretsiz ve doğal bir kamp alanıdır. Büyük ağaçların içerisinde, özellikle kış mevsiminde bolca rüzgâr alan serin ve sakin bir yer. Şehir merkezine yaklaşık 90 km mesafede bulunmakta. Didim’in Mavişehir mevkiinde yer alıyor.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Mustafa Dayı’nın Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

akin bir bölgede kamp kurmak için sabahın ilk ışıklarında ziyaret edebilir ya da geliş için hafta içinde bir günü tercih edebilirsiniz. Aydın’a 90 km, Didim ilçe merkezine yaklaşık 6 km’lik mesafede bulunan kamp alanına özel ve toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlanıyor.

9- Güzelçamlı Kamp Alanı

Bölgede dilediğiniz yere kamp atabilirsiniz. Herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ancak Güzelçamlı’daki sahil şeridi biraz taşlık ve kayalık alandan oluşmaktadır. Ayrıca WC, duş, soyunma kabinleri ve büfe gibi yerlerin olmadığını da bilmelisiniz. Davutlar’a gelerek buradan dolmuşlarla Güzelçamlı’ya kolayca ulaşabilirsiniz.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Güzelçamlı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Dilek Yarımadası, Aydın iline bağlı olan muhteşem bir tabiata sahip adadır. Bu ada aynı zamanda Ege Bölgesi sınırları içindeki en büyük Milli Park olma unvanına sahiptir. Bu adanın üç tarafı Ege denizi ile çevrilmiştir. Güney, batı ve kuzey tarafında ege denizi bulunur. Adanın ismi ise 1237 km uzunluğundaki tepeden gelmektedir.

10- Lazoğlu Kamp Alanı

Dilek Dağı’nın eteğinde mavi ile yeşilin kavuştuğu bir noktada bulunuyor. Bungalov, çadır ve karavan kampına müsait olan tesis hem yemyeşil geniş kamp alanı hem de plaja birkaç adım yürüme mesafesi ile konuklarına kamp süresi boyunca keyifli vakit geçirebilecekleri harika bir ortam sunuyor. Kampçılar için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş. Eksiksiz bir hizmet sunuluyor. Dışarı çıkmanızı bile gerektirmeyecek zenginlikle imkânları ile size sadece doğanın ve denizin keyfini çıkarmak kalıyor.

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Aydın'da Kamp Yapılacak En Güzel Yerler

Lazoğlu Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Denize sıfır konumda bulunan tesise hem özel araç hem de toplu taşımayla gelebiliyorsunuz. Ayrıca tesis, soğuk ve şifalı sularıyla ün kazanmış Zeus Mağarası’nın önünde ve Milli Parka yalnızca 100 metrelik kısa bir mesafede bulunuyor. Dolayısıyla kaliteli bir tatil ayrıcalığından faydalanırken birçok noktaya da kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Yorum yapın