Az Bilenen Gerçekler

Author

Date

Category

Daha Önce Hiç Duymadığınız Sizi Şaşkına Çevirecek Genel Kültür Notlarını Sizler İçin Bu Sıraladık Ve Paylaşıyoruz Sizi En Şaşırtanları Yoruma Yazabilirsiniz

* Desibeli Yüksek Sesler Sizi Öldürebilir; Aslında 160 Desibel, Sizin Sağır Olmanıza Sebep Olur, 200 Desibel Ses İse Akciğerlerinizin Yırtılmasına Neden Olur.

*Pi Sayısının Bir Milyarıncı Sayısı 9’ Dur.

*Esneme Eylemi Aslında İnsanların Daha Fazla Oksijen Alabilmesi Ve Vücuttaki Fazla Karbondioksidin Dışarı Atılması İçin Gerçekleştirilir.

*İnsanların Vücut Fonksiyonları Dursa Bile Bu Andan İtibaren Beyin Hücreleri 5 Dakika Daha Sağlığını Korumaya Devam Eder. Yani Beyin Ölümü 5 Dakika Daha Geç Gerçekleşmeye Başlar.

*Bir Nötron Yıldızının En Ufak Bir Parçası Bile 100 Milyon Ton Ağırlığında Olabilir.

*Dünyanın En Hızlı Kuşu 3 Saniyede 128 Km. Hıza Ulaşabilen Boğazlı Kırlangıçtır.

*Bir İncinin Gerçek Olup Olmadığını Anlamak İçin Üstüne Sirke Sürmeniz Yeterlidir. Eğer Gerçekse, Baloncuklar Çıkmaya Başlayacaktır.

*Saatte 95 Kilometre Yapan Bir Arabayla Yukarı Doğru Yol Alsaydınız, Uzaya Ulaşmanız Tam 1 Saat Sürerdi.

*Beyniniz Bir Ampulü Aydınlatacak Kadar Enerji Üretir.

*1960’Lara Kadar Doktorlar Kurbağaları Hamilelik Testi İçin Kullanıyorlardı. Bekleyiş İçerisinde Olan Annenin İdrarını Afrika Pençeli Kurbağasına Enjekte Edip Bekliyorlardı. Eğer Hayvan 12 Saat İçerisinde Yumurtlarsa, Bu Kadının Hamile Olduğunu Gösteriyordu.

*Rusya’nın Yüz Ölçümü 17 Milyon Kilometrekareden Daha Büyük, Plüton İse Yaklaşık 16.6 Milyon Kilometrekaredir.

*Bildiğiniz Ve Sevdiğiniz Dinozorların 3’Te 1’İ Uydurmadır. Çünkü Bebek Dinozorlar Küçükken Anne Ve Babalarından Oldukça Farklıdır. Gelişim Çağında İse Oldukça Etkileyici Derecede Değişiklikler Geçirirler.

*Elektrikli Yılan Balıkları, Tehdit Altındayken Ya Da Avlarına Saldırırken, Yaklaşık 600 Voltluk Elektrik Üretebilirler.

*Kutup Ayısı Karaciğeri Aşırı Derecede A Vitamini İçerir Ve Bunun Da İnsan Vücudu İçin Bir Üst Limiti Vardır. İnsan Vücudu 10,000 Iu’dan Fazlasını Kaldıramaz, Bir Kutup Ayısı Karaciğeri İse Gram Başına 24,000 İle 35,000 Iu Sahibidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar