Anasayfa » EĞİTİM » Bana Balık Verme Balık Tutmayı Öğret İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Bana Balık Verme Balık Tutmayı Öğret İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon örnekleri, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon, 2021 bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon örnekleri, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kısa kompozisyonlar, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon ödevleri, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, bana balık verme balık tutmayı öğret ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Vicdan Azabı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Bana Balık Verme Balık Tutmayı Öğret İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsanoğlu, sıfır bilgi ile doğar. Sadece emme, dokunma ve yakalama gibi basit refleksleri gerçekleştirebilir. Hayatını sürdürebilmesi için ise, işe yarar bilgileri öğrenmeli ve hayatına tatbik etmelidir. Hepimiz, bilgisiz veya tecrübesiz olduğumuzda, diğer insanların bilgi ve tecrübesine başvururuz.

Ancak çoğu zaman, onların bilgi ve tecrübesini edinmek yerine, sadece işimizi görür, gerisi ile ilgilenmeyiz. Bu sorun, bazen karşımızdakinden de kaynaklanabilir. Bilgi veya tecrübesini istediğimiz kişi, o bilgiyi bize öğretmek yerine, sorunumuzu çözer; fakat çözüm yolunu bizimle paylaşmaz. İşte, böyle bir durumda, aynı sorunu yaşadığımızda aynı kişiye tekrar başvurmak zorunda kalırız.

Oysa o kişi, bize sorunun nasıl çözüleceğini anlatıp, sorunumuzu kendi başımıza çözmemizi sağlamış olsaydı, bundan sonraki benzer sorunlarımızı kendimiz çözebilecektir. Bu nedenle, insanlar bizim sorunlarımızı çözmek yerine, sorunumuzun nasıl çözüleceğini bize anlatıp öğretmelidir. İşte o zaman, tam anlamı ile faydalı bir iş yapılmış olur.

Bana Balık Verme Balık Tutmayı Öğret İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

insanların kendi ayakları üstünde durmayı başarması çok önemlidir. Kendi parasını kazanan, kendi aşını kaynatan insan kimseye boyun eğmek, dilenmek zorunda kalmaz. Canı ne istiyorsa yapma özgürlüğüne kavuşur. Evet özgürlüğüne kavuşur.

Mesela düşünün bebekken anneniz size sürekli bakıyor. Acıktığınızda ağlıyorsunuz mama veriyor. Tuvaletiniz geldiğinde huzursuzlanıyorsunuz altınızı temizliyor. Bu durum büyüdükçe değişmelidir. Ama kendi ekmeğini yapamayan kişi işte hala o acıktığında ağlayan bebek gibidir. Ona gönülden bağlı bakacak bir annesi olmadığı için de insanlara yük olur. Sevilmez. İstenmez.

İşte bu yüzden biri size yardım ettiğinde durup düşünün. Bu kısa süreli bir iyilik mi yoksa bana bir şey katıyor mu? Sadece tüketiyor, bir şey öğrenmiyorsanız siz bir balık yiyicisiniz. Bir gün balık veren biri bulamayabilirsiniz. Eğer balık tutmayı da öğreniyorsanız, ne mutlu size. Bir gün siz de birilerine balık tutmayı öğretebilirsiniz!

Vicdan Azabı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın