Anasayfa » Kompozisyon Ödevleri » Bayrak ile ilgili Anlamlı Kompozisyon Örnekleri

Bayrak ile ilgili Anlamlı Kompozisyon Örnekleri

Bayrakla ilgili En Güzel Kompozisyon Örneği

Sayfanın Konusu; bayrak ile ilgili kompozisyon eodev,bayrak sevgisi kompozisyon kısa,bayrak ile ilgili duygu ve düşünceler,bayrak ile ilgili makale,
bayrak bir milletin şerefidir ile ilgili kompozisyon,vatan ile ilgili kompozisyon,

Bayrakla ilgili yazılar
Bayrak ile ilgili kompozisyon örnegi

Mukaddes bayrağımız bizim ve bu milletin Allah ın bize bahşettiği bu vatan kadar çok güzel ve namusumuz sayılan bir ögemizdir.

Bayrak bir milletin bağımsızlık simgesi olarak görülmektedir. Bir milletin namusu , bir ulusun aldığı nefesi kadar önemli bir parçamızdır. Bayrağımız bize Çanakkale atalarımız kanlarıyla yıkandıktan sonra armağan olan en güzel hediyedir. Bu cennet vatanın her karışı atalarımızın kanlarıyla yıkandıktan sonra biz gelecek nesillere bırakılmış ve bizde , bizden sonra gelecek nesillere armağan edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki bir vatanı vatan yapan bayraktır. Bayrağımızı bayrak yapan ise üzerindeki mukaddes kanlarımız ile yıkanmış olmasıdır.


BAYRAK

Bayrak kavramı ve değerinin en güçlü olduğu bir kültürümüz bulunmaktadır. Bayrağın bizim için anlamı bağımsızlık ve şehitlerimizin hatırası algısı üzerine kurulmuştur.

Bayrağımıza katılan anlam sadece birkaç yüz yıl ile sınırlı değildir. Orta Asya’dan günümüze kadar bütün atalarımız bayrak konusunda çok hassas olmuştur.  Bu hassasiyet günümüzde de devam etmektedir. Bayrağın yere düşmesi  bizim için şehitlerimize yapılmış olan bir saygısızlık algısı ile değerlendirmeler yapmaktayız. Bu değerden dolayı hemen yerden alır yukarıya kaldırırız.

Bayrağımıza verdiğimiz değerin çok kuvvetli olması nedeniyle bütün diğer ülkelerin bayraklarına verdiğimiz değerde aynıdır. Fakat diğer devletler kendi bayrakları için böyle bir bakış açısına sahip olmadıkları için bize garip gelebilmektedir. Bu bakış açısı bile bizim bağımsızlık algılayışımızın ne kadar farklı olduğunu ortaya koymaktadır.

Başka ülkelerin bayrağına değer verme ile ilgili olarak en güzel örneğimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. İzmir’in kurtuluşundan sonra yürüyeceği yola serilen Yunanistan bayrağını çiğnememiş kaldırılmasını emretmiştir. Bayrağın bağımsızlık sembolü olduğunu ifade etmiştir.

Bizim bayrağımızın diğer bayraklardan farkı geçmişten günümüze bütün şehitlerimizi sembolize etmesidir. Bu bayrağın renginde dedelerimizin kanı bulunmasından dolayı bayrağımız bizim için kutsal bir değerdir.

Başka milletlerin bayrağa bakış açısı o bayrakların bağımsızlık sembolü olmadığı anlamına gelmediğini düşünerek hareket etmeliyiz. Her bayrak saygıyı hak etmektedir.

“Bayrak ile ilgili Anlamlı Kompozisyon Örnekleri” üzerine 11 yorum

  1. Şa sana bana bir şey bir şey olabilir sebebini biliyorum bana sorabilir
    uykular haram oldu gençliğim talan oldu ben çok sevdim yalan oldu zalim geceler geceler geceler

    Cevapla

Yorum yapın