Bayrak Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon, bayrak ile ilgili kompozisyon örnekleri, bayrak sevgisi  ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon, 2021 bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri, bayrak sevgisi ile ilgili kısa kompozisyonlar, bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon ödevleri, bayrak sevgisi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Bayrak, bir ülkeyi veya kurumu temsil eden renkli kumaş. Genellikle uzun bir sopa veya direğin ucunda salınırlar. Her ülkenin bağımsızlığını simgeleyen bir bayrağı vardır. Bizde size bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Bayrak sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, bayrak sevgisi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Bayrak İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Bayrak Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bayrak, bağımsızlığımızın simgesidir. Her ülkenin bir bayrağı vardır. Bizlerin yani Türk vatandaşlarının bayrağı ise ay yıldızdır. Bazı ülkelerin bayrakları birbirine biraz olsun benzese bile, hiçbir ülkenin bayrakları aynı değildir. Her bayrağın bir hikâyesi vardır. Örneğin Türk bayrağının hikâyesi de; 1. Kosova Savaşı esnasında şehit askerlerin kanıyla oluşan kan gölünün üzerine hilal ve yıldızın görüntüsünün yansımasıdır.

Türk bayrağının kırmızısı şehit askerlerin dökülen kanı ve ay ile yıldız ise kan gölünün üstüne yansıyan hilal ve yıldızın görüntüsüdür. Bayrağımızı sevmeli ve korumalıyız. Unutmayın bayrağımız bizim bağımsızlığımızın simgesidir. Bayrağımızı görmezlikten gelmemeliyiz. Bayrağımızın hikâyesini hiçbir zaman unutmamalı ve bayrağımızı korumak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Bayrak sevgisi demek; bayrağının her zaman dalgalanması için elinden gelen her şeyi yapmaktır. Unutmayın milletle özdeşleşen tek sevgi bayrak sevgisidir.

Bayrağımızı sevmeli, korumalı ve bayrağımızın değerini bilmeliyiz. Eğer bayrağımız olmasaydı; belki biz özgürce yaşayamazdık. Unutmayın; bayrağımız bizim bağımsızlığımızın simgesidir. Bayrağımız sayesinde özgürüz. Bayrağımızı her yerde, her zaman ve ne olursa olsun korumalıyız. Bayrağımızı ne olursa olsun sevmeliyiz. Bayrağımız göklerde dalgalandıkça bizlerde bağımsız ve özgür olacağız.

Bayrak Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bayrak, bir milletin veya devletin varlığının sembolüdür. Sade bir bez veya kağıt parçası ile tanımlanabilen bir nesne değildir. Onun önemi ve değeri, yüklendiği anlamından gelmektedir. Kişilerin, vatanlarına olan sevgisi, bayrak sevgisi ile eş değerdir. Bir kişi vatanını, milletini ne kadar çok seviyorsa, bayrağını da o derece sever ve ona sahip çıkar.

Geçmişten beri bayrak, en değerli varlıklarımızdan biri olmuştur. Ona zarar gelmesindense, canımıza zarar gelmesini yeğlemişizdir. Çünkü bizler, bağımsızlığı ve özgürlüğü canımızdan daha değerli kılmışızdır. Onu kutsal sayıp, ona yönelik her türlü tehdide karşı milletçe, birlik ve beraberlik içinde karşı çıkmış, bunun için canımızı, kanımızı, malımızı vermişizdir. Öyle ki bayrak ve bayrak sevgimiz üzerine nice şiirler, marşlar yazılmış, okunmuştur. Arif Nihat Asya, ne güzel anlatmıştır onu: ”Dalgalandığın yerde ne korku ne keder…” Evet, bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak bizimdir.

Gücümüzü, cesaretimizi ondan alırız. Yine Arif Nihat Asya’nın dediği gibi bayrak, tarihimiz, şiirimiz, şerefimiz, her şeyimizdir. Onun altında doğduk, onun dibinde öleceğiz. Bizler, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktığımız kadar varız. Bayrağımızın varlığına gelecek en ufak bir zarar, hepimize gelecektir. Bu bayrağı, atalarımızdan emanet aldık, torunlarımıza bırakacağız. Onlar da

Bayrak İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir