Anasayfa » EĞİTİM » Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon örnekleri, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon, 2021 ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon örnekleri, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kısa kompozisyonlar, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon ödevleri, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bir insanın veya sporcunun çevik, hızlı ve başarılı olması elbette ki önemlidir; ancak tüm bunlardan daha önemli bir şey vardır ki o da ahlaklı olmaktır. Bir insan düzgün bir ahlak sahibi değilse, sahip olduğu diğer tüm meziyetlerin hiçbir önemi yoktur. İnsan, her şeyden önce ahlaklı olduğu için insandır.

Atatürk de bu erdemin önemini kavramış ve bir sporcuda kesinlikle ahlak olgusunun olması gerektiğini belirtmiştir. Bir sporcunun son derece kibar ve ahlaklı olması gerekir. Rakibini yendiği zaman burnu havalarda olan, rakibine kötü sözler sarf eden, onu küçük düşüren bir sporcunun hiçbir değeri yoktur. Önemli olan yense de yenilse de ahlaktan ödün vermemesi ve dik duruşunu bozmamasıdır.

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsan vücudu sürekli hareket halinde olduğundan kas yapılarının kuvvetlendirilmesi gerekir. Bu kuvvetlendirmenin en güzel yolu ise düzenli bir beslenme programı ve spordur. Vücudumuzdaki kasları esnetmek, kasları geliştirmek amacıyla yaptığımız spor etkinliği aynı zamanda ruhumuzu da doyuma ulaştırmakta, psikolojik bir destek sağlamaktadır. Birçok spor dalı bulunmaktadır.

Futbol, basketbol, atletizm, güreş gibi. Bu sporlardan bazıları takım halinde bazıları ise bireysel olarak yapılır. Sporcular müsabakalar neticesinde dereceye girer, ödüller alırlar. Hem ülkelerinde hem de dünyada popüler insan haline gelirler. Diğer insanlara, özellikle de çocuklara rol model olurlar. Mesela Barselona’da oynayan Messi’yi düşünelim. Tüm dünyada hemen hemen tüm çocukların ve sporseverlerin gönlünde taht kurmuştur.

Çocuklar onun gibi giyinmeye çalışıyor, saçlarını onun saçlarına benzetiyor… İşte bu rol model olmada ahlak çok önemlidir. Eğer ki sporcu ahlak olarak iyi bir insansa onu örnek alan çocuklarda onun gibi davranacak onu örnek alacak. Belki de yıllarca öğretmenlerinin öğretemediği, ailesinin öğretemediği olumlu bir davranışı örnek aldığı bu sporcu sayesinde düzeltecek. Bunun tam tersinin olması da mümkün. Ahlaken kötü olan bir sporcu davranışlarına dikkat etmediği zaman onu örnek alan çocuklarda farkında olarak ya da olmayarak ona benzeyecek ve olumsuz davranışları pekiştirerek öğrenecektir.

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın