Ana SayfaEĞİTİMBeni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon örnekleri, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon, 2021 beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon örnekleri, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kısa kompozisyonlar, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon ödevleri, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bedenler, bu dünyanın gelip geçici varlıklarıdır. Onlara değer katan tek şey ruhtur. Ruh bedenden çekildikten sonra bedenin hiçbir kıymeti veya manası kalmaz. Oysa düşünceler değerli olunca, bedenler göçüp gitse dahi o düşünceler değerinden hiçbir şey kaybetmez ve asla ölmezler.

Atatürk’ün sözlerini, düşünceleri bir kenara bırakıp onun sadece fiziki özelliklerini kale almak, kimseye bir fayda sağlamaz. Önemli olan onun düşüncelerini benimsemek ve yaşatmaktır. Günümüzde Atatürkçü diye geçinip Atatürk’ün hiçbir düşüncesini hayatına uygulamayan birçok insan var.

Onun heykellerini dikmekle onun düşüncelerini yaşamış olmayız. Her şeyden önce onun gibi yaşamaya, onun gibi çalışmaya, onun gibi düşünmeye ve onun gibi mücadele etmeye çalışmalıyız.

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Büyük insanlar asla ölmezler. Ölen sadece bedenlerdir. Fikirler daima yaşar. Miraslar daima yaşarlar. Hele ki Mustafa Kemal gibi hayatını varoluş mücadelesine adayan, vatanı ve milleti için cepheden cepheye koşan, fikirleri ile hem dönemini hem de günümüze ışık tutan bir liderin varlığını onun sözleri ile gayet iyi hissedebiliriz. Tarihte de bu hep böyle olmuştur.

Mustafa Kemal’e öldü demek onu yapılacak en büyük haksızlıktır. Bizlere mirası olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti onun aramızda olduğunun, ruhunun bizimle birlikte olduğunun en açık delilidir. Onun Nutuk adlı eserini okuyan onunla sohbet etmenin, onun misafir olmanın ne denli güzel bir his olduğunu idrak edecektir. Ey Türk gençliğinde bizlere hitaben yaptığı konuşması halen okullarımızda, sınıflarımızda başköşede durmakta, onun öğretileri ile sınıfımızın bir parçası olmaktadır.

Unutmamak gerekir ki suretler, yüzler eskir ve yaşlanırlar. Bedenler de öyledir. Zaman onları yıpratır yok eder. Fakat ruh ve fikirler ölmez. Hele ki toplumun hafızasında derin izler bırakan kişilerin fikirleri asla ölmez. Bundan yüzlerce yıl öncesine gidip Peygamber Efendimizi ve onun öğretilerini hadislerini okuyup dinleyerek hala yanı başımızda olduğunu biliriz.

Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar