Ana SayfaEĞİTİMBenim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon örnekleri, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon, 2021 benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon örnekleri, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kısa kompozisyonlar, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon ödevleri, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, benim naçiz vücudum elbet bir gün kara toprak olacaktır ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her insan ölümlüdür, zamanı geldiğinde bu dünyadan göçmeyecek, bedeni toprak olmayacak tek bir kişi bile yoktur. Atatürk de elbette ki bu dünyadan göçecek ve bedeni toprağa karışacaktır. Ancak onun geride bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti ve düşünceleri aramızda daima yaşayacaktır.

Bir insanı ölmez yapan, onun bıraktığı eserlerdir. Atatürk de bıraktığı en büyük eseri, Türkiye Cumhuriyeti ile aramızda sonsuza dek yaşamaya devam edecektir. Bunu sağlamanın yolu da her şeyden önce Türkiye Cumhuriyetini korumak ve onu sonsuza kadar yaşatmaktır.

Atatürk ve Anadolu halkı, bu devletin temellerini öyle sağlam atmışlardır ki yıkılması çok zordur. Kurtuluş Savaşında atalarımızın sahip olduğu cesarete sahip olduğumuz ve onların gösterdiği fedakarlığı gösterdiğimiz müddetçe, bu devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Onu sonsuza dek yaşatmak hepimizin en büyük görevidir.

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Her nefs ölümü tadacaktır. Bu dünyaya gelmiş her insanın hayatı bir gün sona erecektir. Ölmeyecek olan şeyler de vardır bu dünya üzerinde. Fikirler mesela hiçbir zaman ölmezler. Bir insanın beyninden diğer bir insanın beynine; bir kuşaktan başka bir kuşağa dolanıp dururlar. Mesela özgürlük fikri yüzyıllar öncesinde ortaya atılmış bir fikirdi. Bugün hayata geçti ve hala daha varlığını sürdürmekte.

Bu bağlamda düşünüldüğünde Türkiye Cumhuriyeti de bir fikirdi başlarda. Mustafa Kemal’in genç dimağında oluşan, olgunlaşan ve yine kendisi tarafından eyleme dökülüp somutlaştırılan parlak bir fikir. Mustafa Kemal ölse de, onun naçiz vücudu toprağa karışsa da fikirleri bugün hala Mustafa Kemal gibi milyonlarca gencin dimağında, aklında ve düşüncesinde yer almaktadır. Fikirler ölmedikçe, o fikirler sonucu ortaya çıkarılan somut nesneler de yaşamlarına devam edeceklerdir.

Aynı Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi. Atatürk de ileri görüşlü bir lider olarak bu durumun farkındaydı. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlam fikirler üzerine atmıştır. Bu bağlamda onun ne denli ileri görüşlü ve iyi bir devlet yöneticisi olduğunu görmekteyiz. Bir asır ötesinden günümüze ışık tutan bir lider olarak Atatürk “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuz ve güçlü olacağını vurgulamıştır.

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar