Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral kimdir,Bensu Soral nereli,Bensu Soral eşi kim ,Bensu Soral Biyografisi, Bensu Soral oynadığı filmler,Bensu Soral hangi dini benimser, Bensu Soral hakkında kısa bilgiler, Bensu Soral yaşı kaç,Bensu Soral ne zaman doğdu,Bensu Soral boyu kaç, Bensu Soral göz rengi nedir, Bensu Soral, Bensu Soral hakkında merak edilenler, Bensu Soral çocuğu var mı,Bensu Soral hakkında notlar,Bensu Soral hakkında kısa notlar, Bensu Soral hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Mert Fırat hakkında kısa ve Detaylı biyografisini hazırladık.

Bensu Soral Nereli?

Bensu Soral Baş (23 Mart 1991; Bursa, Türkiye),Türk oyuncu. İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesinden mezundur. Halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde grafik üzerine eğitim görmektedir.

 

Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral 23 Mart 1991 tarihinde dünyaya geldi. İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde grafik üzerine eğitim gördükten sonra kendisi gibi oyuncu olan ablası Hande Soral’ın desteğiyle oyunculuğa başladı.

Modellik geçmişine de sahip olan Bensu Soral, daha önce Kemal Tahir’in ölümsüz eserinden uyarlanan ve TRT1 ekranlarına gelen Yol Ayrımı dizisinde rol aldı. Vicdan dizisiyle birlikte ülkenin en sevilen genç oyuncularından biri olarak anılmaya başlanmıştır.

Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray’ı, 2015’te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. Ayrıca Murat Dalkılıç’ın “Kader” adlı şarkısına çekilen klipte yer almıştır. Oyuncu 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış “İçerde” adlı dizide Çetin Tekindor’un canlandırdığı “Kebapçı Celal”in avukatlığını yapan Melek karakterini canlandırdı. Kadrosunda usta isimlerin yer aldığı Organize İşler: Sazan Sarmalı adlı sinema filminde Nazlı Noyan karakterini canlandırdı. Bensu Soral, 2018 yılında iş adamı Hakan Baş ile nikah masasına oturdu.

 

Bensu Soral’ın Eşi Kimdir?

Hakan Baş, 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde tamamlayan Hakan Baş, Cornell Üniversitesi’nde aldığı ekonomi lisansının ardından 2 yıl boyunca New York’taki Bank of America’da çalıştı.

Ardından İstanbul’da da Raymond James’te 1 yıl boyunca yatırım bankacılığı bölümünde görev alan Baş, Yale Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamladı ve Türkiye’ye 2010 yılında döndü. Bir süre boyunca Garanti Bankası Stratejik Planlama departmanında Başkan Yardımcılığı olarak görev yapmıştır. 2010 yılının Ekim ayında Sidar Şahin ile birlikte “Peak Games” adlı bir oyun şirketi kurdu ve ardından 2011 yılının Mart ayında da Alper Özdemir ile birlikte Krombera adlı bir dijital pazarlama ajansı kurdu.

2012’nin Şubat ayında e-ticaret alanına atılan Hakan Baş, “Lidyana.com” adlı e-ticaret şirketini kurmuştur ve 2014-2015 yıllarında Alper Özdemir ile birlikte Anibera adlı animasyon, Probera adlı prodüksiyon ve Berabera adlı PR şirketlerini kurdu. 2016 yılında eSpor alanına giriş yapan Hakan Baş, Kaan Karmancı ve Alper Özdemir ile birlikte Supermassive adlı eSpor takımını kurmuştur. Supermassive adlı eSpor takımı, ligdeki ilk yılında şampiyonluğa ulaşmıştır.

37 yaşındaki Hakan Baş, aynı zamanda lise ve üniversite yıllarında profesyonel yüzücülük yapmıştır ve eski rekortmen milli yüzücüdür. Fenerbahçe ve Milli Takım adına birçok müsabakada yer alan Baş, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir