Bernard Arnault Kimdir?

Bernard Arnault kimdir, Bernard Arnault, Bernard Arnault Biyografisi, Bernard Arnault hakkında kısa bilgiler, Bernard Arnault yaşı kaç, Bernard Arnault ne zaman doğdu, Bernard Arnault boyu kaç, Bernard Arnault hakkında merak edilenler, Bernard Arnault çocuğu var mı, Bernard Arnault hakkında kısa notlar, Bernard Arnault hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Bernard Arnault hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Dünyanın en zenginleri listesinin ikinci sırasında Bernard Arnault bulunuyor. 5 Mart 1949 doğumlu Fransız iş adamı Bernard Arnault, LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton) ve Christian Dior SA şirketlerinin başkanlığını ve CEO görevini üstlenmektedir.

Bernard Arnault Kaç Yaşında?

Bernard Arnault Kimdir?

Fransız iş insanı Bernard Arnault 1949 yılında doğdu. Arnault LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), ve Christian Dior şirketlerin başkanı ve CEO görevlerini üstlenmekte. Bu şirketlerde yüzde 51 hisse sahibi. Kızı Delphine Arnault LVMH başkan yardımcısı görevinde. Arnault sanat açık artırma şirketi olan Phillips de Pury & Company’nin de sahibi.

Belçika’ya vatandaşlık başvurusunda bulunmuştu

Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ın seçimlerde yaptığı, 1 milyon avronun üzerinde geliri olanlara, yüzde 75 oranında vergi uygulama vaadi sonrası ülkenin en zengini Bernard Arnault Belçika vatandaşlığı için başvurdu.

François Hollande’ın Fransa başkanı seçilmesinden sonra vergi oranlarında artışın gündeme gelmesi üzerine 2012 Ağustosunda Belçika vatandaşlığına başvurdu. Arnault’nun Belçika’daki daha avantajlı vergi mevzuatından yararlanmak için grup şirketlerine ait 4,1 milyar Euro aktifi bu ülkeye aktardığı duyuruldu

Bernard Arnauld Şirketleri

Arnault %51 LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), ve Christian Dior SA. Arnault şirketlerin başkanı ve CEO görevlerini üstlenmektedir.Kızı Delphine Arnault LVMH başkan yardımmcısı.Arnault sanat açık artırma şirketi olan Phillips de Pury & Company sahibidir.

Lvmh Nedir?

LVMH ya da tam adıyla Louis Vuitton Moët Hennessy olan holding, Fransa tabanlı kuruluşa sahiptir. Dünya çapında bilinirliğe sahip olan onlarca markayı bir araya toplayan LVMH, dünyanın en çok kar getiren ürünleri arasında yer almaktadır.

Bernard Arnauld Serveti Ne Kadar?

Fransız Arnault ailesinin servetinin en büyük kısmını LVMH’deki yüzde 47’lik hissesi oluşturuyor. Arnault, Forbes dergisinin anlık olarak güncellediği dünyanın en zenginleri listesinde 106,8 milyar dolarlık serveti ile 107 milyar dolarlık bir serveti olan Bill Gates’in hemen ardından üçüncü sırada geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir