Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Bilge Zobu Kimdir ?

0

Bilge Zobu kimdir,Bilge Zobu nereli,Bilge Zobu eşi kim ,Bilge Zobu Biyografisi, Bilge Zobu oynadığı filmler, Bilge Zobu hangi dini benimser, Bilge Zobu hakkında kısa bilgiler, Bilge Zobu yaşı kaç, Bilge Zobu ne zaman doğdu, Bilge Zobu boyu kaç,Bilge Zobu göz rengi nedir, Bilge Zobu, Bilge Zobu hakkında merak edilenler, Bilge Zobu çocuğu var mı, Bilge Zobu hakkında notlar,Bilge Zobu hakkında kısa notlar, Bilge Zobu hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Bilge Zobu Nereli ?

Bilge Zobu Kimdir ?

1932 doğumlu usta oyuncu Bilge Zobu genellikle Kemal Sunal’ın başrol oyunculuğunu yaptığı filmlerde yardımcı rollerde yer almıştır. İstanbul doğumlu Bilge Zobu’nun tam ismi Mehmet Nuri Bilge Zobu’dur. Bilge Zobu’nun amcası tiyatrocu Vasfi Rıza Zobu’dur. Ayrıca sinema oyuncusu Ayşe Melike Zobu’nun amcasıdır. Tiyatro oyunculuğun 1956 yılında da Cep Tiyatrosu’nda “Bir Evlenme” oyunuyla başladı. Adana Şehir Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra 1958 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’na girdi. 2006 yılında emekli olsa bile konuk oyuncu olarak devam etti.  1984-1985 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesinde oynamaya başlayan ve 25 yıldır aralıksız sahnelenen Lüküs Hayat’da, o tarihten beri değişmeyen isimlerinden birisi oldu. Tiyatro çalışmalarının yanı birçok sinema ve televizyon filminde de oynamış ve seslendirme yapmıştır. Kapıcılar Kralı, Baba Bizi Eversene, Ah Güzel İstanbul, Tosun Paşa ve Hababam Sınıfı en bilinen filmleri arasındadır.
Bilge Zobu, evli idi, eşi vefat etmiştir. Bir oğlu vardır.

 

Bilge Zobu Filmleri

  • Kapıcılar Kralı
  • Beyaz Melek
  • Namuslu
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap