Anasayfa » EĞİTİM » Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon, bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon örnekleri, bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon, 2021 bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon örnekleri, bilgisayarın önemi ile ilgili kısa kompozisyonlar, bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon ödevleri, bilgisayarın önemi ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Bilgisayar, kendisine programlama yoluyla komuta edilmiş bir dizi aritmetik ya da mantık işlemini otomatik olarak yapabilen bir makinedir. Günümüz bilgisayarları, program adı verilen genelleştirilmiş işlem kümelerini izleme yeteneğine sahiptir. Bizde size bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Bilgisayarın önemi ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, bilgisayarın önemi ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Teknolojinin gelişimiyle birlikte hayatımıza bilgisayar adını verdiğimiz yeni bir teknolojik ürün girdi. Henüz yeni bir ürün olmasına rağmen günümüzde milyarlarca insana ulaşan bilgisayar sayesinde günlük işlerin pek çoğu rahatlıkla yürütülebiliyor. İnternet bağlantısı sayesinde iletişim imkanı da sağlayan bilgisayarlar insanların yaşantısını büyük ölçüde kolaylaştırdı. Bilgisayar ilk olarak ABD’de icat edildi. 70’li yılların başında askeri amaçlarla kullanılan bilgisayar zamanla iş alanında da kullanılmaya başlandı.

İş alanında sağladığı kolaylıklar sayesinde kısa zamanda Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaygınlık kazanan bilgisayarın Türkiye’ye girişi ise 80’li yılların sonlarına denk gelmektedir. Türkiye’de bilgisayarlar 2000’li yılların başından itibaren yaygınlaşmaya başladı. İlk olarak devlet dairelerinde kullanılan bilgisayarlar son on yıl içinde hemen her eve girerek insanların günlük yaşantılarının önemli bir parçası haline geldi. Çocukların ödevlerini kısa zamanda yapmasını, büyüklerin haberleşme ve iş dünyasında daha hızlı ve pratik bir şekilde çalışmasını sağlayan bu bilgisayarların önemli yararlarıyla birlikte toplumsal yaşayışı zedeleyen birtakım zararları da bulunmaktadır.

Mesela bilgisayarlar çocuklar üzerinde oldukça tesir edici aletlerdir. Çocuklar bilgisayarlara yükledikleri oyunlarla uzun süre vakit geçirince günlük hayattan ve çevreden uzaklaşır, bunun sonucunda da asosyal bir şekilde yetişir. Bilgisayarda fazla vakit geçiren çocuklar bazı psikolojik rahatsızlıklar yaşayabilir. Ailelerine karşı gelebilir, aile ve toplum arasındaki ilişkileri zedelenebilir. Ayrıca bilgisayar başında uzun süre vakit geçirmek tembelliğe, hareketsizliğe ve şişmanlığa neden olur. Yani bilgisayarlar dolaylı yoldan hastalıklara da davetiye çıkarabilir.

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza birçok teknolojik alet girmiştir. Hayatımızı kolaylaştıran bu teknolojik aletlerin başında ise bilgisayar gelmektedir. Bilgisayar bize sağlamış olduğu birçok fazda ile hayatımızı eskisinden çok daha kolay hale getirmiştir.

Bilgisayar ve buna bağlı olarak yaygınlaşan internet kullanımı sayesinde artık bilgiye çok daha kolay ulaşabiliyoruz. Skiden kütüphaneleri dolaşarak ve uzun zaman harcayarak elde ettiğimiz bir bilgiyi bilgisayar sayesinde artık çok daha kolay şekilde elde edebiliyoruz. Bununla birlikte tek bir tık ile istediğimiz verilere ulaşabiliyor, yine tek bir tık ile dünyadan haberdar olabiliyoruz.

Bilgisayarın her ne kadar olumsuz yönleri olsa da doğru kullanıldığında bu teknolojik alet çağın en büyük buluşlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle bilgisayarı bir eğlence aracı olarak görmekten ziyade onu bilgiye ulaşma aracı olarak görmek gerekmektedir. Bu şekilde kullanıldığında bilgisayar bize büyük fayda sağlayacaktır

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 3

Bilgisayarın yararları; bizleri her türlü konuda bilgilendirebilmesi, başkaları ile İnternet üzerinden iletişim kurmamızı sağlayabilmesi, yapmamız gereken bazı işlerimizi İnternet üzerinden yerine getirebilmesi, video kanallarından ders, müzik, eğlence vb. konularda videolar izleme imkânı sunabilmesi, satın alacağımız ürünleri oturduğumuz yerden sipariş vermemizi sağlayabilmesi ve bilgilerimizi başkaları ile paylaşma imkânı sunabilmesidir.

Bilgisayarın zararları; radyasyon yaydığı için, uzun süre önünde durursak göz sağlığımızı bozabilmesi ve cilt sağlığımızın olumsuz etkilenmesine yol açabilmesi, dikkat dağınıklığına yol açabilmesi ve derslerimizde geri kalmamıza neden olabilmesidir. Bu nedenle bilgisayar başında çok uzun süre durmamalı ve bilgisayara girdiğimiz zaman da ara sıra gözümüzü dinlendirmeliyiz. Eğer bunların hiçbirini yapmazsak çeşitli hastalıklara yakalanabiliriz. Bu nedenle bilgisayar başında çok uzun süre durmayalım ve ara sıra mola verip beynimizi ve gözlerimizi dinlendirmeliyiz.

Bilgisayarın yararlarından faydalanalım, zararlarından kaçınalım. Bilgisayar başında uzun süre durmayıp, merak ettiğimiz konuları araştıralım. Bilgisayarı faydalarından yararlanmak için kullanalım. Bilgisayarın zararlarından olumsuz etkilenmemek için kurallara uymalıyız. Bilgisayara girmek için kendimize bazı saatler belirleyelim ve hep o saatlerde bilgisayara girelim.

Bilgisayarın Önemi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

 

Yorum yapın