Anasayfa » Bilgi Formu » Bosch Bulaşık Makinesi Hata Arıza Kodları ve Çözümleri

Bosch Bulaşık Makinesi Hata Arıza Kodları ve Çözümleri

Bosch Bulaşık makinesi Hata Arıza kodları ve Anlamları ,E01 veya F01 Hata kodu Nedir,E02 veya F02 Hata kodu Nedir,E09 veya F02 Hata kodu Nedir,E10veye F10 Hata kodu Nedir,E11 veya F12 Hata kodu Nedir, e22 hata kodu,

Bulaşık makinesi Hata kodları
Bosch Bulaşık Makinesi Hata Arıza Kodları ve Çözümleri

 

Bosch E01 (veya F01) Hata Arıza Kodu:
Cihazın ısıtma elemanında veya ısı sensöründe bir arıza bulunabilir. Cihaz sadece ısıtma değil hiç çalışmaz vaziyette kalabilir.

Bosch E02 (veya F02) Hata Arıza Kodu:
Sıcak su ısıtma sensörü arızalanmış olabilir. Ölçme aleti ile ilgili parça kontrol edilmelidir. Adımla ilerleyerek sonuca ulaşılır.

Bosch E03 (veya F03) Hata Arıza Kodu:
Cihazın kabul ettiği sürede su alamaz ise bu kod görünür. Su alma hortumunu, su giriş valfini ve filtreleri kontrol ediniz.

Bulaşık makinesi Hata kodları

Bosch E04 (veya F04) Hata Kodu:

Su basıncı ve akışkanlığından sorumlu sensörün arızasında bu kod görünür. İlgili parçanın tıkanmasıyla da alakalı olabilir ve bazen temizlendiğinde kurtarabilir.

Bosch E06 (veya F06) Hata Kodu:

Isıtma aksamının yanındaki sensörde arıza görüldüğünde ortaya bu kod çıkar. Büyük olasılıkla parça değişmesi gereklidir.

Bosch E05 (veya F05) Hata Arıza Kodu:
Bulaşık makinenizin küvetine gereğinden fazla su dolduğunda bu kod görünür. Su seviyesi sensörü kirli ve tıkanık olabilir. Sensörün kablo gurubu hasar görmüş olabilir. Ventil arızalı olduğu için sürekli su alıyor olabilir.

Bosch E07 (veya F07) Hata Arıza Kodu:
Bulaşıklar sepete düzgün vaziyette yerleştirilmemiş olabilir. Bazı parçalar suyun dışarı atıldığı hazneyi tıkayabilir. Kod görülmeye devam ederse servisimizi arayarak servis talep ediniz.

Bosch E08 (veya F08) Hata Arıza Kodu:
E03 arızası ile paralel sorun. Yeterli sürede ve miktarda su almadığı için cihaz başlangıç yapamıyor. E03 için geçerli olan yöntemleri uygulayınız.

Bosch E09 (veya F02) Hata Arıza Kodu: Pompa motoru üzerindeki ısıtma sensöründe arıza bulunuyor.

Bosch E10 (veya F10) Hata Kodu: Isıtma elemanı üzerinde kireçlenme, tıkanma sebebiyle parçanın düzgün çalışması engelleniyordur.

Bosch E11 (veya F11) Hata Kodu:
Isı sensörü (NTC) ile emir aldığı modül arasında iletişim hatası görüldüğünde bu kod görülür. Kablo gurubunda arıza yaşanmış olabilir.

Bosch E12 (veya F12) Hata Arıza Kodu:
Isıtma elemanında kireçlenme yaşandığında görülür. Resetleme yapıldığında E09 görülebilir. İkisi de aynı arızayı işaret eder.

Bosch E13 (veya F13) Hata Arıza Kodu:
Su sıcaklığı 75 derecenin üzerine çıktığında bu kod görünür. Bulaşık makinenizi sıcak su kaynağına bağlamayınız. Eğer soğuk su kaynağına bağlı ve aynı arızayı veriyor ise servisimizi arayıp yardım isteyebilirsiniz.

Bosch E16 (veya F16) Hata Arıza Kodu:
Su alma valfine sıkışan partiküller yeterli miktarda su aldıktan sonra valfin kendisini kapatmasını engelliyor olabilir. Valfi temizleyin. Makine kapalı iken su almaya devam etmiyor ise su alma sensörü problemi yaşanıyor olabilir. Bu kod aşırı köpüklenme yaptığında da nadiren de olsa gözükebilir.

Bosch E17 (veya F17) Hata Arıza Kodu: Makinenize yüksek seviyede basınçlı su gelidiğinde bu kod görünür. Cihazı tekrar başlatın. Problem düzelmediği takdirde servisimizi arayıp kodu bildirerek servis talebi oluşturabilirsiniz.

Bosch E18 (veya F18) Hata Arıza Kodu: Bulaşık makineniz yeterli miktarda su alamıyor. Musluğu kontrol ediniz. Kısılma var ise biraz açınız. Su tesisatınızda yeterli basınç bulunmadığından da kaynaklanabilir.

Bosch E19 (veya F19) Hata Arıza Kodu: Dispenser de tel kopukluğu yaşanıyor olabilir.

Bosch E21 (veya F21) Hata Arıza Kodu:

Bu kod pompa da arıza olduğunda görülür. Pompa motoru su boşaltma görevini yerine getiremiyor. Pompa motoru sıkışma yapmış olabilir veya parçanın bütünlüğünde arıza olabilir.

Bosch E22 (veya F22) Hata Arıza Kodu: Filtrelerden birinde tıkanma veya pompa arızası vardır.

Bosch E24 (veya F24) Hata Arıza Kodu:
Atık su hortumu tıkanmış olabilir. Hortumun katlanmadığından emin olunuz. Cihazınız hala suyu boşaltmıyor ise Arıza kaydı oluşturmak için bizleri arayabilirsiniz.

Bosch E25 (veya F25) Hata Kodu:
Drenaj pompası yeterli güçte su boşaltma işlemi yapmıyordur.

Bosch E14 (veya F14) Hata Kodu:

Bulaşık makineniz su aldığında alınan suyun miktarını ölçen sensörde arıza gözlemlendiğinde bu kod panelde görünür. Teknik ekipler tarafından tespiti mümkün olan bu arıza için servisimizden yardım talep edebilirsiniz.

Bosch E15 (veya F15) Hata Kodu:

Aqua stop parçası bulunan makinelerde görülen bir kod türüdür. Parçada su sızıntısı bulunuyordur.

Bosch Bulaşık makinesi Hata kodları ve Anlamları
E 26 hata kodu

Bosch E26 (veya F26) Hata Kodu: Regülatör/Su anahtarı parçasında arıza durumunda görülen koddur.

Bosch E28 (veya F28) Hata Kodu:

Kirli su kodudur. Bulaşık makinenizin küvetine kirli su dolduğunda bulanıklık sensörü devreye girer.

Bosch E01 (F01)/E30 (F30)Hata Kodu: Cihazı resetlemeyi deneyiniz. Bu kod makinenizin elektrik aksamların birinde arıza olduğunda görülür. Kablo demeti veya elektronik herhangi bir parçada arıza olabilir. Kendiniz arıza tespiti yapmaya kalktığınızda içinden elektrik geçen bütün kabloları denetlemeniz gerekir ve sonunda bulamayabilirsiniz. Bu sebeple bir teknisyenin görmesi gerekir. Servis talebi oluşturmak için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Bosch E20 (veya F20) Hata Kodu:

Yıkama motorunda elektrik kopmaları yaşanıyor. Motor sargılarında, soketlerde, kablo demetinde arıza olabilir.

Bosch E23 (veya F23) Hata Kodu:

Boşaltım pompasında (Drenaj pompası) E20 de belirtilen sorunun benzeri yaşanıyor.

Bosch E27 (veya F27) Hata Kodu:
Direk prize bağlanan makinelerde voltaj düşüklüğü sırasında yaşanan bir arıza türüdür. Regülatör kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Yorum yapın