Bosch Çamaşır Makinesi F:57 Hatası Çözümü

0
3322

Bosch Çamaşır Makinesi F: 57 Alarmı Arızası Nedir

Bosch logixx 8 çamaşır makinesi ithal ve orijinal bir üründür. Bu üründe herhangi bir arıza oluştuğu zaman cihaz üzerinde arızaya neden olan hata kodu ekranda çıkar. En sık rastlanan F57 hata kodudur. F57 arızasının ortaya çıkma nedeni ise cihazın elektronik kartının arızalanmasından dolayıdır.

bosch camasir f 57 arıza kodu
bosch camasir f 57 hatası

Oldukça pahalı bir parça olmasının yanı sıra, bazı durumlarda ise bu elektronik kartın yıkama motoru ile birlikte değişmesi gerekebilir. Yeni bir ürün olmasından dolayı elektronik kartın henüz tamiri mümkün değildir. Motor ve elektronik kart değişimi gerektiren böyle bir arıza karşısında onarım çok pahalı olacağı için yeni bir cihaz almanız gerekebilir.

Elektronik Kart Arızasını Yetkili Servis Karşılar mı?

Bosch yetkili servisi genelde F57 arıza kodu için cihazın garantisi devam etse bile “kullanım hatası” sebebiyle anakartı ücretli olarak değişimini sağlamaktadır. Kullanım hatası demelerinin sebebi ise Bosch çamaşır makinesinin bulunduğu ortamda nemin yüksek olduğunu vurgulamalarıdır ki bu da yetkili servisi haklı çıkarmaktadır.

bosch camasir f57 hatası var sorun nedir
bosch camasir makinesi f 57 hatası ve çözümü

Çamaşır makineleri genelde banyolarımızda yer aldığından oluşan buhar ve nem dolayısı ile elektronik aksamlarının arızalandığına şahit oluyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here