Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Boy Uzatma Hileleri

1

Boyunuzu 7-8 cm uzatacak boy hileleri .. Boyunuzdan şikayetçi misiniz? Özellikle kızların ortak sorunlarından biri kısa boylu olmak.Bunu gidermek için sağlıklı beslenmenin yanı sıra bir takım spor hareketleri ve duruş pozisyonları vardır. Bizde sizlerle bu duruş ve hareket pozisyonlarını göstereceğiz.

Sopa İle Esneme

Elinize bir sopa ya da onun benzeri bir şey alın Sopayı omuz genişliğinde tutarak esnemeye başlayın. Daha somra arkanıza doğru götürebildiğiniz kadar götürün ve esneyin.

Yerde Yüzme Hareketi

Yüz üstü uzanın ve kollarınızla bacaklarınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın. Kafanız önde duracak şekilde sol kolunuzu kaldırdığınız anda sağ bacağınızı, sağ kolunuzu kaldırdığınızda sol bacağınızı kaldırın.

 

Ters Kambur

Yüz üstü yatıp bacaklarınızı uzatın. Elinizi yere koyup başınızı ve belinizi geriye doğru esnetin. Bu hareketi günde 4-5 kez tekrar ederseniz bir kaç hafta içinde kambur duruşunuz yok olacaktır.

Masa Hareketi

Düz bir biçimde yere oturun. Ellerinizin ve ayaklarınızın üzerinde esneyip doğrularak masa şeklini almaya çalışın. Kollarınızı kırmamalısınız, kol ve bacaklarınız yerde düz bir şekilde durmalıdır. Gövdeniz ise masa gibi düz bir şekilde durmalıdır.

Barda Asılmak

Bir yerde asılı kalıp kendinizi gererek sallandırma. çok basit. Bu hareket omurganızın düzelmesine yardımcı olur. Her asıldığınızda 10 saniyeden fazla durmanız gerekmektedir. Boyunuzu uzatabilmeniz için haftada en az 130 dakika asılı kalmanız gerekmektedir.

Duvarda Esnemek

Duvara sırtınızı verin ve dayanın. Sonra kollarınızı iki yana kaldırıp duvarda düz bir pozisyonda durun. Kendinizi yukarı doğru esnetin. Bu hareketi günde 4-5 kere 10 saniye yapmanız gerek. Bu hareket boy uzata hareketlerinin en önemlisidir.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

1 Yorum

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap