Anasayfa » EĞİTİM » Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon, bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon örnekleri, bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon, 2021 bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon örnekleri, bozacının şahidi şıracı ile ilgili kısa kompozisyonlar, bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon ödevleri, bozacının şahidi şıracı ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. bozacının şahidi şıracı ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, bozacının şahidi şıracı  ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Toplum içinde kötü işler yapanlar, uygunsuz davranışlarda bulunanlar kendilerine, aynen kendileri gibi karaktersiz kişileri şahit olarak gösterir veya onların davranışları ile kendi davranışlarını da mantığa bürümeye, kendilerini haklı çıkarmaya çalışırlar.

Aynı zamanda kendisi kötü olan bir insan, kendisi gibi kötü olan insanların davranışlarını haklı göstermeye çalışarak kendini de haklı göstermeye çalışır. Bir toplumda kötülük yapan insanların olması, bizlerin de kötülük yapmasını gerektirmez. Örneğin her ikisi de devlet malına zarar veren iki kişiden birisi suçlandığında, diğeri hemen onu savunmaya geçecek ve devlete o kadar vergi ödediklerini ama karşılığını alamadıkları, devlet malına zarar vermekle sadece kendi malına zarar verdiklerini söyleyecektir. Çünkü o kişi de aynı kişiliksizliği yapmaktadır. Körler, sağırlar birbirini ağırlar, atasözünün bir anlamı da bu yöndedir. Bozacının şahidi şıracı, şıracının şahidi bozacı olur.

Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Toplumda yanlış işler yapan kişiler daha inandırıcı olmak için kendileri gibi insanların savunmalarından faydalanırlar. Bu şekilde yaptıkları yanlış ya da yalan ile ilgili kendilerini haklı göstermeye çalışsalar da bu durumu başaramazlar. Bozacının şahidi şıracı atasözü de bu amaçla kullanılmaktadır.

Bozacının Şahidi Şıracı atasözü genellikle yalan yere yapılan şahitlikler için kullanılmaktadır. Türk Dil Kurumu da bu atasözünün açıklamasını bu yönde yapmaktadır. Bozacının şahidi şıracı atasözünün doğru bir şekilde anlaşılması cümlelerde de doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Bozacının Şahidi Şıracı İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın