Bronşit Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür ?

0
199

Bronşit, Bronşit nedir, Bronşit hakkında bilgiler, Bronşit özellikleri, Bronşit belirtileri, Bronşit nedenleri, Bronşit tedavisi, Bronşit vücudun hangi bölgelerinde görülür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Bronşit hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Bronşit hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Bronşit Nedir ? Bronşit nedenleri nelerdir ?, Bronşit belirtileri nelerdir ? Bronşit tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Bronşit

Bronşit Nedir ?

Böbrek enfeksiyonu (piyelonefrit), genellikle üretra veya mesanenizde başlayan ve böbreklerden birine veya her ikisine giden bir idrar yolu enfeksiyonu (İYE) türüdür. Böbrek enfeksiyonu hızlı tıbbi müdahale gerektirir. Glomerülonefritler yani nefritler; kendilerini idrarda kan veya protein görülmesi, çay veya kola rengi idrar yapma, kanda böbrek fonksiyonunun kabaca göstergeleri olan üre, kreatinin gibi maddelerin yüksekliği, vücudun değişik bölgelerinde şişlik (ödem), kan basıncında artış (hipertansiyon), kan yağlarında artış (kolesterol veya trigliserid yüksekliği), idrarın köpüklenmesi veya idrar miktarında azalma ile gösterebilir. Pyelonefriti (böbreklerin tutulması) olan hastalarda; idrar yaparken yanma, ağrı, ateş, titreme, bel ağrısı veya bulantı-kusma görülür.
Tubulointertisyel nefritler ise kendilerini ateş, vücudun özellikle göğüs kısmı ve kolların üst dış kısımlarındaki kaşıntılı döküntülerle gösterirler. Glomerülonefritlerin bir kısmı; besin, sarmaşık veya polen alerjisine, ilaçlara, romatolojik hastalıklara, enfeksiyonlara veya bazı kanserlere bağlı gelişebileceği gibi, birçoğunda da herhangi bir neden tespit edilemez. Pyelonefrit; genellikle idrar yollarından E. Coli başta olmak üzere bakterilerin böbreğe ulaşmasıyla ve nadiren de kan yoluyla olur.

Bronşit Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür ?

Bronşit Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür ?
Bronşit Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür

 

Resimlerden’de anlayabileceğiniz üzere bronşit karaciğerimizde bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here