Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Buğra Gülsoy Kimdir ?

0

Buğra Gülsoy kimdir,Buğra Gülsoy nereli,Buğra Gülsoy eşi kim ,Buğra Gülsoy Biyografisi, Buğra Gülsoy oynadığı filmler,Buğra Gülsoy hangi dini benimser, Buğra Gülsoy hakkında kısa bilgiler, Buğra Gülsoy yaşı kaç,Buğra Gülsoy ne zaman doğdu,Buğra Gülsoy boyu kaç, Buğra Gülsoy göz rengi nedir, Buğra Gülsoy, Buğra Gülsoy hakkında merak edilenler, Buğra Gülsoy çocuğu var mı, Buğra Gülsoy hakkında notlar,Buğra Gülsoy hakkında kısa notlar, Buğra Gülsoy hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

Buğra Gülsoy, 22 Şubat 1982 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. İlk olarak 13 yaşında sahne deneyimi yaşayan başarılı oyuncu, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Kıbrıs’ta bulunduğu dönemde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol alan Buğra Gülsoy, kısa film yönetmenliği de yapmıştır. Gülsoy, Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim de almıştır.

 

Buğra Gülsoy Nereli ?

Buğra Gülsoy Kimdir ?

Buğra Gülsoy, 22 Şubat 1982 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. İlk olarak 13 yaşında sahne deneyimi yaşayan başarılı oyuncu, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun oldu.

Kıbrıs’ta bulunduğu dönemde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol alan Buğra Gülsoy, kısa film yönetmenliği de yapmıştır. Gülsoy, Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim de almıştır.

Ünlü televizyon dizilerinde yer almasına rağmen tiyatro ile bağını hiç koparmayan başarılı oyuncu, Kıbrıs Film Derneğinin kurucularından biri aynı zamanda Uluslararası Kıbrıs Kısa Fim Festivali’nin proje tasarımcısı ve direktörüdür.Buğra Gülsoy, 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Hepimiz Birimiz İçin” adlı dizi ile giriş yaptı. Ardından Atv’de yayınlanan Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırdı.

Dizi kariyerine başarılı yapımlar ekleyen Buğra Gülsoy, Kanal D’de yayınlanan “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde bir sezon boyunca Vural karakterini canlandırmıştır. Yine Kanal D’de yayınlanan, “Kuzey Güney” isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Güney Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır.

İlk kez 2008 yılında yayınlanan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi filmin başrol oyuncusu olarak Nazım karakteri ile Türk izleyicilerinin karşısına çıkan Buğra Gülsoy, dizinin ardından yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül`ün yaptığı Güneşi Gördüm filminde Berat karakteriyle beyazperdeye adım attı. Ardından Unutulmaz adlı dizide Tolga karakterini canlandırdı.

Buğra Gülsoy, Derviş Zaim tarafından yönetilen ve ilk gösterimi 2010 Altın Portakal Film Festivali’nde yapılan ve 2011 yılında gösterime girmiş olan Gölgeler ve Suretler isimli filmde Ahmet isimli bir Türk gencini canlandırmıştır.

Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde bir sezon boyunca Vural karakterini canlandırmıştır. Buğra Gülsoy, Kuzey Güney isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaşmış ve bu dizide Güney Tekinoğlu karakterini canlandırmıştır. Sonrasında TRT 1’de yayınlanan Eski Hikaye dizisinde başrol oynamıştır ve Mete karakterini canlandırmıştır. Buğra Gülsoy, daha sonra Aşk Yeniden adlı dizide Özge Özpirinçci ile başrolü paylaşmıştır.

 

Buğra Gülsoy Filmleri

  • Cebimdeki Yabancı
  • Acı Tatlı Ekşi
  • Görümce
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap