Burun Kanaması Vücutta Nasıl Görüür ?

Burun Kanaması Vücutta Nasıl Görüür ?

9 Mart 2020 0 Yazar:

Burun Kanaması, Burun Kanaması nedir, Burun Kanaması hakkında bilgiler, Burun Kanaması özellikleri, Burun Kanaması nedenleri, Burun Kanaması belirtileri, Burun Kanaması tedavisi, Burun Kanaması vücutta nasıl görülür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Burun Kanaması hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Burun Kanaması hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Burun Kanaması Nedir ? Burun Kanaması nedenleri nelerdir ?, Burun Kanaması belirtileri nelerdir ? Burun Kanaması tedavisi nedir ? Burun Kanaması vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Burun Kanaması

Burun Kanaması Nedir ?

Hemen hemen her yaş grubunda görülebilen burun kanamalarına sıcak havalarda sıkça rastlanıyor. Burun yapısında yer alan kan damarlarının zengin olması sebebiyle bu bölgeye gelen darbeler veya burun karıştırma, sümkürme ya da aksırma esnasında oluşabilecek zedelenmeler sebebiyle kanamalar oluşabiliyor. Ayrıca kullanılan bazı kan inceltici ilaçlar da durdurulması zor olan burun kanamalarına yol açabilir. Normalde burun kanaması endişe edilecek bir durum olmamasına rağmen, çocuklarda ve yaşlılarda sıklaşmaya ve herhangi bir nedene bağlı olmayan kanamalar bir hastalık habercisi olabilir. Epistaksis olarak da adlandırılan burun kanaması, genellikle burnunuzun iç kısmında bulunan kılcal damarların zarar görmesi nedeniyle oluşan kanamaya denir. Birçok insan, özellikle küçük çocuklar ve yaşlı yetişkinler olmak üzere ara sıra burun kanaması geçirir. Burun kanamaları korkutucu olsa da, genellikle sadece küçük rahatsızlıklar olarak bilinir ve tehlikeli değildirler.

Burun Kanaması Vücutta Nasıl Görülür ?

Burun Kanaması

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •