Ana SayfaEĞİTİMCan Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Can Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon, can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon örnekleri, can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon, 2021 can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon örnekleri, can boğazdan gelir ile ilgili kısa kompozisyonlar, can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon ödevleri, can boğazdan gelir ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Can boğazdan gelir ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, can boğazdan gelir ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Can Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Can Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Can boğazdan gelir sözü genellikle dedelerimiz ve ninelerimiz tarafından çok sık kullanılan bir sözdür. Biliyoruz ki canlıları bir kenara alırsak makineler bile işlevlerini yerine getirebilmek için yakıt gibi şeylere ihtiyaç duyarlar. Canlılar da kendi hayatlarını sürdürebilmek için beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Bir canlı olarak insanlar da gün içinde beslenmedikleri taktirde enerjileri düşer ve bir iş yapamaz olurlar. İnsanların yaşamlarını dengeli ve sağlıklı devam ettirebilmeleri onların gün içinde yedikleri şeylere bağlıdır.

Alınan besinler insanları hastalıklardan, bitkin düşmekten yani vücudun direncinin azalmasından korurlar. Yeterli ve sağlıklı besinler tüketmeyen insanlar yaşamlarından yeteri kadar verim alamazlar ve kendilerini zor yani sağlıksız durumlara sokabilirler. Bunların sonucunda vücudun direnci iyice düştüğü için bu sağlıksız durumlar ölümlere dahi yol açabilir.

Buna en bilinen örneklerden biri Afrika’da bulunan insanlardır. Orada bulunan insanlar yeteri kadar ve sağlıklı beslenemedikleri için bağışıklık sistemleri zayıflar ve sonucunda ölürler. Bu nedenle beslenme tüm canlılar için olduğu gibi insanlar için de çok önemlidir ve boğazdan yani yemekten geldiği söylenir. Fakat önemli bir noktayı atlamamak gerekir. Canın yani hayatta kalabilmenin sırlarından biri beslenmedir evet ancak beslenme derken sağlıksız daha da açmak gerekirse fast food, abur cubur tarzı yiyeceklerden bahsedilmemelidir.

Can Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Her canlı gibi insanın da beslenmeye ihtiyacı vardır. Bütün organlar besinlerini insanm yediği besinlerden karşılar. Yemeğe önem verildikçe organizmanın sağlıklı yaşaması mümkün olur. Yeterince beslenemeyen kısa bir zamanda hasta olmakla karşı karşıya kalır. Sağlıklı yaşamak için alman besinlere dikkat etmeli, gerekli besinler ihmal edilmeden alınmalıdır. Ancak yeterli besin alındıktan sonra, diğer ihtiyaçlara da değer vermeli, onları karşılamalı.

Yalnızca besin ile de insanın yaşamını sürdüremeyeceği de unutulmamalı. Giyinme, barınma ve sosyal ihtiyaçlara da yer verilmelidir. Bu yiyecekler insan için yararlı değil tam tersine insan sağlığı için çok zararlı besinlerdir. Bunları tüketmemiz sağlığımızı iyiye değil kötüye götürecektir ve atasözünde belirtilen canın boğazdan gelmesi durumu tersine dönüp canın boğazdan gitmesi durumuna yol açar.

Yani demek istenilen şey yediğimiz yiyeceklere dikkat etmediğimiz durumda bu yiyecekler bizi obez olma gibi hastalıklara götürebilirler. Bu yüzden dolayı tekrar üstüne basmak gerekirse yediğimiz yiyeceklerin sağlıklı ve yeteri düzeyde olmasına dikkat etmeliyiz. Yoksa atalarımız bu sözü söylediklerine pişman olabilirler.

Can Boğazdan Gelir İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar