Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

0
133

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir, Çoklu Oyunlar, Sıkılmadan Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar, Sıkılınca oynanılacak oyunlar nelerdir, sıkılmadan oynanabilecek oyunlar, Sevgiliyle Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Sevgiliyle oyun oynamak, sevgiliyle oynanabilecek oyunlar nelerdir Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları, Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları Nelerdir, Bağımlılık Yaratan Oyunlar, Telefonda Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Telefonda hangi oyunlar oynanır, Telefon oyunları, Telefon oyunu Evde Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Oynanabilecek Oyunları, evde sıkılınca oyun  Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun nedir, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun hakkında bilgiler, evde sıkılınca neler yapılır, evde hangi oyunlar oynanmalı, ailenizle keyifli vakit geçirmek, ailecek oynanacak oyunlar nelerdir, aile oyunları, çocuk oyunları, en iyi oyunlar, en iyi oyunlar nelerdir, kolay oyunlar, kolay oyunlar nelerdir

Evinizde sıkıldınız mı ? Evde yapacak bir şey mi arıyorsunuz ? Evde ailenizle oyun mu oynamak istiyorsunuz ? Evde aklınıza oynayacak oyun gelmedi mi ? Yepyeni bir içerikli sizlerin bu sıkıntısına son veriyoruz. Evde saatlerde arayıp, düşünüp oyun bulmaya son! Güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız, sayfamızda’ki paylaşmış olduğumuz oyunları sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte sizler için hazırladığımız oyunları umarım oynadıktan sonra beğenirsiniz. İyi Eğlenceler 🙂

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

1) Hafıza Oyunu: En az 2, tercihan 5-10 kişiyle oynanan gayet basit, bir o kadar da eğlenceli bir grup oyunudur. Gönül ister ki milyonlar oynasındır. Nasıl oynandığına gelince: İlk oyuncu bir kelime söyler, yanındaki oyuncu ilk kelimeyi tekrar eder ve farklı bir kelime daha söyler.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

2) Şıkşık: Oyun için konusu fark etmeksizin herhangi bir test kitabı gerekir. Herhangi bir test kitabı alınır. Amaç bir testte mümkün olduğunca çok doğru yanıtı bulmaktır. Oyunu oyun yapan ise, doğru cevabı bulmak için sorunun es geçilerek sadece şıkların okunmasıdır.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

3) Harf-i Memnu: İlk oyuncu sağındaki oyuncuya herhangi bir soru sorar. Soru cümlesinde harf kısıtlaması yoktur. Kendisine soru sorulan oyuncu yasak harfi kullanmadan ve duraklamadan soruya anlamlı bir cevap vermeye çalışır. Bir-iki cümlelik bir cevap yeterlidir. Anlamlı bir cevap veremeyen, daha önce verilmiş bir cevabı tekrarlayan veya yasak harfi kullanan oyuncu yanar. Bu kez cevap veren oyuncu kendi sağındaki oyuncuya başka bir soru sorar, oyun bu şekilde devam eder.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

4) Şişe Çevirmece: Oyuncular bir daire oluşturur. Oyun, bir oyuncunun şişeyi çevirmesiyle başlar. Şişenin dönmesi durduğunda, ağzı kimi işaret ediyorsa, şişeyi çeviren kişi onu öper. Böylece şişeyi çevirme sırası, öpülen kişiye geçmiş olur. Oyun bu şekilde devam eder.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

5) Katil Kim?: Tüm oyuncular birbirlerini görecek şekilde konumlanırlar. Bir kişi anlatıcı olur. Anlatıcının görevi oyunun ilerleyişini bir hikaye gibi anlatarak sağlamaktır.* Hikayenin kahramanları iki katil, bir kahin ve halktır**. Katillerin amacı masum halkı tek tek öldürmek, kahin ve halkın amacı ise katilleri tespit edip bu barbarlığı engellemektir.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

6) Tekerleme Canlandırma: Oyunculardan biri, bir tekerleme söyler ve diğer kişiler bu tekerlemeyi canlandırmaya çalışır. Mesela söylenilen tekerleme “bir berber bir berbere gel beraber bir berber dükkanı açalım demiş” ya da “dal kalkar kartal sarkar, kartal sarkar dal kalkar” ise diğer oyuncuların bir araya gelip bu durumu canlandırmaları beklenir.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

7) Kim ki?: Oyunculardan biri, tanınmış bir karakter tutar. Bu karakter güncel ya da tarihi gerçek bir kişi olabileceği gibi, herhangi kurmaca bir karakter de olabilir (kitap kişisi, çizgi film kahramanı, vs).

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

8) Uzaltma: Tek ya da çok kişilik bir kelime fantezi oyunudur. Sözlü oynanmaya müsaittir. Ancak oyun esnasında ortaya çıkacak yaratıcı söz dizilerini kayda geçirmek için yazarak oynamak caiz ve hatta caziptir. Uzaltma oyununun amacı, seçilen bir kelime veya kelime öbeğinin harfleri ile başlayan kelimelerden oluşan bir söz dizisi uydurmak. Bir başka deyişle, seçilen kelimenin meğer neyin kısaltması olduğunu bulmak ve dolayısıyla o kelimeyi ‘uzaltmak’.

Çoklu Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here